Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKALMA B1 - 2

Strażacki Dzień Dziecka

W niedziele 9 czerwca przy remizie OSP Twierdza odbył się Strażacki Dzień Dziecka. Wspaniałe święto dla najmłodszych od tych trochę starszych.

Punktualnie o godzinie 14.00 rozpoczęliśmy od wręczenia nagród wszystkim uczestnikom konkursu plastycznego „Strażak moim bohaterem”. Następnie można było obejrzeć sprzęt wojskowy, który został zaprezentowany przez 33 Batalion Piechoty Lekkiej z Dębicy.

Z kolei wolontariusze Maltańskie Służby Medycznej z Rzeszowa przygotowali pokazy z zakresu pierwszej pomocy. Obecna była również policja z Frysztaka, która przypomniała zgromadzonym dzieciom m. in. zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Można było również poczuć się jak prawdziwy strażak: przymierzyć mundury, wejść do wozu strażackiego, obejrzeć sprzęt strażacki, czy też nauczyć się zwijać wąż strażacki. Wielką niespodzianką dla zgromadzonych gości był przyjazd przewodników z psami ratowniczymi Stowarzyszenia STORAT, zaprezentowali wyszkolenie psów. Celem Stowarzyszenia jest szkolenie zespołów ratowniczych (przewodnik z psem + nawigator), które współpracując z Policją włączałyby się do akcji poszukiwawczych zwiększając szanse odnalezienia zaginionych. Oczywiście w tym dniu nie mogło zabraknąć wspólnych gier, zabaw i tańców dla najmłodszych. Dzieci z wielką ochotą i radością włączały się do wspólnej zabawy.

Więcej zdjęć znajdą Państwo na stronie OSP Twierdza na Facebooku lub bezpośrednio pod tym linkiem, kliknij tu!

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad