Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Upał i burze z gradem

Dynamiczna i niebezpieczna pogoda w niedzielne popołudnie. Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej wydał dziś 16 czerwca ostrzeżenie o burzach z gradem. Ostrzeżenie o Upałach jest ważne od kilku dni.
Jak postępować podczas burzy. FOTO: rcb.gov.pl
Dziś najprawdopodobniej na państwa telefony zostaną rozesłane SMS-y z Alertem pogodowym od RCB
Ostrzeżenie o burzach: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 50 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywami wiatru do 100 km/h. Miejscami grad.
Ostrzeżenie o upałach: Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 34°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 19°C.
- informuje IMGW.PL
Ostrzeżenie o burzach z gradem 2 stopnia będzie ważne od godziny 12:00 w niedzielę 16 czerwca do 23:00 16 czerwca. Ostrzeżenie o upałach 2 stopnia będzie ważne od 12:00 do 20:00 w niedziele.

Opis ze strony IMGW.PL o ostrzeżeniu 2 stopnia: Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

Również Polscy Łowcy Burz ostrzegają o możliwości powstania niebezpieczny burz i ulewnych deszczy.
... w środowisku lokalnych stref zbieżności wiatru oraz silnego wymuszania orograficznego będzie sprzyjać rozwojowi mocno uwodnionych komórek burzowych i układów wielokomórkowych, generujących ulewne opady deszczu doprowadzające do lokalnych podtopień - można przeczytać na stronie lowcyburz.pl

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad