Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

"Chcemy czystego powietrza!!!!", "STOP Asfaltowni"

W czwartek 17.10.2019 r. na parkingu przy Bibliotece Publicznej we Frysztaku odbył się protest mieszkańców, mający na celu wyrazić stanowczy sprzeciw budowie „Zakładu produkcyjnego kompozytowych materiałów budowlanych wraz z infrastrukturą towarzyszącą we wsi Twierdza”. Planowana inwestycja to nic innego jak wytwórnia mas bitumicznych, czyli popularnego asfaltu zwana także otaczarnią.
W proteście udział wzięło kilkuset mieszkańców gminy Frysztak a także wójt, radni, dyrektorzy szkół i instytucji z terenu naszej gminy.

Pojawili się również zainteresowani całą sytuacją przedstawiciele mediów: NOWINY - link do artykułu kliknij tu, FAKT, Radio Rzeszów.
Pomimo tego, że czasu na zorganizowanie protestu było niewiele, bo tylko kilkanaście godzin, lokalna społeczność pokazała, że wszyscy w arcytrudnych sytuacjach potrafimy się zjednoczyć i „gramy do jednej bramki”.
Nie zabrakło merytorycznych wypowiedzi popartych faktami, Pan Marek Ziajor przedstawił mieszkańcom jak szkodliwe oddziaływanie na ludzi towarzyszy pracy takiej wytwórni i jak katastrofalne mogą być jego skutki, Wójt Gminy Frysztak Pan Jan Ziarnik przybliżył stanowisko Urzędu Gminy, przedstawił aspekty prawne a także co Urząd Gminy może a czego nie może zrobić w świetle prawa. Dyrektor GOSiR Frysztak, Pan Marek Armata zobrazował nam jak bardzo negatywny wpływ będzie miała planowana inwestycja na istniejące już i tak ciężko wypracowane zaplecze turystyczne.

Głos zabrali również dyrektorzy szkół, nauczyciele, radni a także sami mieszkańcy.

Mamy nadzieję, że wspólna walka o czystość naszego środowiska, naszej Małej Ojczyzny nie pójdzie na marne a planowana inwestycja nie dojdzie do skutku, ponieważ wiązałoby się to z poważnymi konsekwencjami, od zdrowia mieszkańców zaczynając a na stratach materialnych kończąc.

Tekst: Tomasz StadnickiBelow Post Ad