Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Strefa aktywnego spędzania wolnego czasu - ZAGŁOSUJ!

Ochotnicza Straż Pożarna w Gliniku Średnim pragnie zadbać o bezpieczeństwo lokalnej społeczności i wyedukować dzieci oraz młodzież w zakresie zasad ruchu drogowego. Strażacy starają się o dofinansowanie w kwocie 100 000 złotych na Strefę aktywnego spędzania wolnego czasu.

 W tym celu, wspólnie z przedstawicielami rodzin miejscowości Glinik Średni chce zorganizować strefę aktywnego spędzania czasu wolnego. Projekt będzie realizowany od listopada 2019 roku do października 2020 roku.

Kwota o którą starają się strażacy z OSP Glinik Średni to 100 000 złotych. Aby zagłosować na pomysł strażaków, wejdź na stronę LINK - KLIKNIJ TU i zagłosuj. Mogą Państwo również rozpowszechniać wiadomość wśród swoich znajomych za pośrednictwem mediów społecznościowych.
Na terenie miejscowości Glinik Średni oraz ościennych sołectw nie ma miejsca pozwalającego na aktywne spędzanie wolnego czasu oraz edukację w zakresie bezpieczeństwa komunikacyjnego. Znajomość zasad ruchu drogowego jest konieczna ze względu na obecność ruchliwej drogi powiatowej. Projekt będzie realizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną, mieszkańców oraz lokalne organizacje pozarządowe przy wsparciu samorządu terytorialnego. Wykorzystanie elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego w projektowanej przestrzeni pozwoli na połączenie zabawy z edukacją, co zainteresuje i zaangażuje najmłodszych mieszkańców. W ramach projektu powstanie strefa aktywnego spędzania wolnego czasu, na którą składać się będą: - bezpieczny plac zabaw, - siłownia zewnętrzna, - ścieżka edukacyjna ukierunkowana na kształcenie i wychowanie w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach. Infrastruktura stanie się miejscem cyklicznych szkoleń w zakresie ruchu drogowego oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenia będą skierowane zarówno do dzieci jak i dorosłych mieszkańców, a ich celem będzie zwiększenie poziomu bezpieczeństwa i świadomości prozdrowotnej. Działania te przyczynią się do poprawy kondycji mieszkańców w różnych grupach wiekowych.

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad