Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Wybory - przydatne informacje (filmy)


W niedziele 13 października odbędą się WYBORY DO SEJMU I SENATU 2019. Spośród kandydatów zgłoszonych przez komitety wyborcze wybierzemy 460 posłów i 100 senatorów.

Co to jest cisza wyborcza? Jak głosować? Jak zgłaszać nieprawidłowości? Poniżej kilka przydatnych filmów oraz informacji o nadchodzących wyborach.

Głosowanie
Jak oddać głos w nadchodzących wyborach? Państwowa Komisja Wyborcza podpowiada w spocie jak prawidłowo zagłosować w niedzielnych wyborach


Cisza wyborcza
W kolejnym spocie o wyborach parlamentarnych 2019 Państwowa Komisja wyborcza wyjaśnia co to jest cisza wyborcza jakie działania w trakcie jej trwania są zabronione oraz co grozi za złamanie ciszy wyborczej.


Nieprawidłowości
W ostatnim spocie PKW podpowiadamy, w jaki sposób zgłaszać nieprawidłowości w wyborach do Sejmu i Senatu.

Na kogo oddać głos.
Jeśli nadal nie wiecie Państwo na kogo oddać głos. Zachęcamy do wypełnienia testu składającego się z 20 pytań. Dzięki wypełnieniu testu przekonacie się Państwo do którego komitetu jest Wam najbliżej. Test mogą Państwo wypełnić na stronie latarnikwyborczy.pl - Aplikacja porównuje odpowiedzi użytkownika z odpowiedziami komitetów partyjnych na te same pytania i pokazuje procentową zgodność deklaracji partii z odpowiedziami użytkownika.

Adresy
Na stronie PKW - link, kliknij tu - lista obwodowych komisji wyborczych na terenie gminy Frysztak w których mieszkańcy będą mogli oddać głos podczas wyborów parlamentarnych 13 października.

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad