Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

40-lecie działalności kulturalnej ośrodka

W sobotni wieczór 9 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury we Frysztaku świętowaliśmy 40-lecie działalności kulturalnej ośrodka. W czasie święta był występy, wspomnienia - historia, gratulacje, nagrody i podziękowania.

Wspomnień czas
Wieczór otworzyła Pani  Joanna Czekajowska - dyrektor ośrodka. Pani dyrektor rozpoczęła od krótkiej historii - korzeni upowszechniania kultury we Frysztaku.

Coś się zaczyna i coś się kończy. ludzie przychodzą i odchodzą. W GOK takie zmiany to naturalny bieg działalności. Do tej pory pracowało 5 dyrektorów., 14 instruktorów merytorycznych,. 13 pracowników obsługi, 43 instruktorów godzinowych. Pracowało 48 różnych zespołów artystycznych dziecięcych, młodzieżowych i dorosłych - 14 z nich swoje historie pisze dalej.

Po krótkiej historii nadszedł czas na podziękowania, gratulacje i nagrody. Po wręczeniu nagród na scenie pojawili się artyści pracujący w grupach dawniej i dziś w ośrodku.

Na początek scena należała do kabaretu Miećka, który zaprezentował swoje "najlepsze" numery. Filmy mogą Państwo zobaczyć na naszym kanale Youtube - kliknij tu

Po kabarecie na scenie pojawili się tancerze z zespołu Pieśni i Tańca Twierdza. Zespól po latach został reaktywowany na sobotnie 40-sto lecie GOKu. Miejmy nadzieje że członkowie zespołu będą dalej spotykać się na próbach i tańczyć i śpiewać. Występ zespołu PiT Twierdza mogą Państwo oglądać na naszym kanale YouTube - link, kliknij tu!

W czasie sobotniego święta nie mogło na scenie zabraknąć chóru "Sokół". Chórzyści zaprezentowali kilka utworów ze swojego bogatego repertuaru. "koncert" chóru mogą Państwo zobaczyć na naszym kanale YouTube - link, kliknij tu!

Po chórzystach artyści z zespołu PiT Twierdza i zespołu PiT Mały Frysztak przygotowali wspólny taniec łączący pokolenia. Na scenie zatańczyli wspólnie ci trochę starsi z tymi młodszymi. Taniec spodobał się przybyłym gościom, którzy oklaskiwali artystów "na stojąco". Na zakończenie wieczoru swój taniec pokazali młodzi artyści z zespołu PiT Mały Frysztak, którzy będą pisać nowe karty historii GOKu. Występy zespołów PiT mogą Państwo oglądać na naszym kanale YouTube - link, kliknij tu!

Below Post Ad