Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

OPERATOR DRONA ZAWODEM PRZYSZŁOŚCI - szkolenie we Frysztaku - dofinansowanie do 90% kosztów

Dron to bezzałogowy statek powietrzny (BSP), z angielskiego Unmanned Aerial Vehicle (UAV), który może odbywać lot w zasięgu lub poza zasięgiem wzroku. Takie urządzenia stają się coraz bardziej popularne i łatwodostępne. Ale dron to nie tylko rekreacyjna zabawka. Może to być doskonałe narzędzie pracy.

Szkolenie we Frysztaku odbędzie się w dwóch terminach - I termin szkolenia: 17.01-19.01.2020 
II termin szkolenia: 7.02-9.02.2020. Szkolenie odbywać się będzie w obiekcie GOSiR Frysztak ul. sportowa 30.  Dzięki współpracy z Centrum Naukowo-Technologiczne Systemów Bezzałogowych znaleźliśmy program z dofinansowaniem. Dzięki programowi można uzyskać nawet 90% kosztów szkolenia.

Obecnie drony wykorzystuje się w wielu branżach. Najczęściej spotykamy się z ich zastosowaniem w branży foto/wideo i reklamie, ponieważ umożliwiają wykonanie zachwycających ujęć z powietrza m.in. w sesjach ślubnych oraz wszelkiego rodzaju produkcjach filmowych.

Od wielu lat bezzałogowce były używane w badaniach związanych z ochroną środowiska, takich jak ochrona powietrza czy wykrywanie źródeł skażeń. W rolnictwie i leśnictwie przydają się do sprawdzania liczebności zwierząt czy szacowania szkód w uprawach wyrządzonych przez żywioły (np. po powodziach) .Oględziny z powietrza pozwalają określić stadium wegetacji roślin czy wykryć rozprzestrzeniające się wśród nich szkodniki.

Szerokie zastosowanie dronów ma miejsce w branży bezpieczeństwa. Straż graniczna wykorzystuje je do patrolowania granicy, a tym samym namierzania grup przemytniczych. Dzięki możliwości szybkiego dotarcia w trudno dostępne miejsca, policja wykorzystuje drony do poszukiwania osób zaginionych oraz .. wykrywania plantacji marihuany. Z kolei w przypadku ogłoszenia alarmów bombowych BSP mogą zbliżyć się do niebezpiecznego ładunku, aby go zidentyfikować bez narażania życia funkcjonariuszy. Straż pożarna używa dronów do oceny rozległości pożaru w celu zaplanowania odpowiednich działań, a ich specjalistyczne wersje umożliwiają również gaszenie ognia w trudno dostępnych miejscach. Ciekawym zastosowaniem BSP jest wykrywanie skomplikowanych do namierzenia pożarów podściółkowych. W takim przypadku zwykła kamera jest zastępowana kamerą termowizyjną, która tworzy mapę termiczną, pozwalającą określić miejsca, w których występują ogniska podściółkowe.

Drony coraz częściej wykorzystywane są w branży fotowoltaicznej. Pozwalają skrócić czas kontroli instalacji z tygodni do godzin. Ponadto, dzięki integracji z nowymi technologiami, potrafią zwymiarować dach z powietrza oraz ułatwiają zarządzanie elektrowniami słonecznymi.

Bezzałogowe Statki Powietrzne są również przyszłością logistyki. Zyskały na popularności w tej dziedzinie przede wszystkim po tym jak giganty takie jak Amazon zaczęły je wykorzystywać w tzw. logistyce „ostatniego kilometra” do dostarczania małych przesyłek. Loty bezzałogowe są przełomem zwłaszcza w transporcie medycznym, gdzie czas odgrywa kluczową rolę w ratowaniu ludzkiego zdrowia i życia. W ostatnim czasie w Stanach Zjednoczonych wykorzystano specjalistyczny dron wyposażony w czujniki monitorowania stanu przesyłki do transportu ludzkiej nerki do przeszczepu.

Jak widać na powyższych przykładach zastosowania bezzałogowców są wręcz niezliczone. Rynek dronów powiększa się z dnia na dzień, a dynamicznie rozwijająca się technika pozwala na rozszerzanie zakres ich działań. Z tego względu umiejętność sterowania dronem oraz uprawnienia do jego fachowej obsługi stają się dla pracodawców bardzo atrakcyjną kwalifikacją.

Jak zostać operatorem drona?
Aby zostać wykwalifikowanym operatorem drona należy uzyskać uprawnienia nadawane przez Urząd Lotnictwa Cywilnego (ULC) określane w polskim prawie mianem świadectwa kwalifikacji UAVO. W celu jego uzyskania konieczne jest odbycie fachowego szkolenia organizowanego przez ośrodek szkoleniowy, który jest wpisany na listę Rejestru Podmiotów Szkolących ULC. Decydując się na taki kurs należy określić jakie uprawnienie jest dla nas odpowiednie. Możliwości jest kilka. Należy zacząć od określenia rodzaju uprawnienia: do wykonywania lotów w zasięgu wzroku operatora: VLOS (Visual Line Of Sight) lub do wykonywania lotów poza zasięgiem wzroku operatora: BVLOS (Beyond Visual Line Of Sight). Następnie wybieramy do jakiej masy BSP dane uprawnienie chcemy uzyskać: o masie nie większej niż 5 kg, pomiędzy 5 kg a 25 kg czy powyżej 25 kg. Po odbyciu szkolenia należy przystąpić do egzaminu, odpowiedniego dla uprawnień do jakich kandydujemy. Po jego pozytywnym zaliczeniu, do ULC wysyłany jest wniosek o wydanie ŚK UAVO. Przed przystąpieniem do szkolenia należy się upewnić, czy dla uprawnienia i kategorii BSP na jakie kandydujemy, wymagane jest odbycie badań lotniczo-lekarskich. Czas trwania szkolenia zależy od uprawnienia na jakie się decydujemy - w przypadku VLOS do 5 kg jest to 28 godzin zegarowych, natomiast w przypadku BVLOS do 25 kg musimy przeznaczyć na szkolenie już 57 godzin.

Gdzie się szkolić?
Centrum Naukowo -Technologiczne Systemów Bezzałogowych jest firmą od wielu lat zajmującą się systemami bezzałogowymi. Zespół CNT Systemów Bezzałogowych posiada duże doświadczenie, działa na terenie całej Polski, a co najważniejsze, siedziba firmy mieści się na terenie powiatu strzyżowskiego. Jesteśmy ludźmi pełnymi pasji do lotnictwa bezzałogowego, którą pragniemy zarazić jak najwięcej osób.

Zapewniamy pełen pakiet usług, przygotowujących do uzyskania świadectwa kwalifikacji. W swojej ofercie posiadamy wszystkie typy szkoleń UAVO, wliczając w to uprawnienie instruktorskie. Naszą dużą zaletą jest fakt, że zespół szkoleniowy to osoby pasjonujące się bezzałogowcami, dzięki czemu oprócz niezbędnej wiedzy potrzebnej do uzyskania ŚK, kursanci mogą liczyć na porady dotyczące wykonywania lotów, obsługi sprzętu czy przepisów prawnych. W ramach szkolenia kursant otrzymuje pomoc w wypełnieniu wszelkich formalności związanych z uzyskaniem orzeczenia lotniczo-lekarskiego, opłaty do ULC, odpowiedniego ubezpieczenia czy przystąpienia do egzaminu państwowego. Zespół specjalistów CNT Systemów Bezzałogowych swoją pasję realizuje również poprzez świadczenie usług szkoleń specjalistycznych, takich jak np. szkolenie z zakresu fotogrametrii. Grupy szkoleniowe są niewielkie, dzięki czemu kursanci traktowani są indywidualnie, a trenerzy mają czas udzielać odpowiedzi na pytania oraz wyjaśniać wszelkie wątpliwości.

Dodatkowym atutem CNT Systemów Bezzałogowych jest fakt, że oferta naszych szkoleń widnieje w Bazie Usług Rozwojowych, dzięki czemu jest możliwość starania się o uzyskanie dofinansowań z różnych projektów Unii Europejskiej oraz środków funduszy publicznych.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób chcących uzyskać uprawnienia operatora drona organizujemy szkolenie we Frysztaku, na które zapraszamy wszystkich, chcących uzyskać kwalifikacje do wykonywania...zawodu przyszłości!

Agnieszka Czajka
Centrum Naukowo-Technologiczne Systemów Bezzałogowych

SZKOLENIE UAVO VLOS do 5kg Frysztak
miejsce szkolenia: GOSiR Frysztak
I termin szkolenia: 17.01-19.01.2020
II termin szkolenia: 7.02-9.02.2020


Powyższe terminy określają szkolenie w części teoretycznej, która odbywa się w grupie, na sali szkoleniowej. Termin części praktycznej ustalany jest indywidualnie z trenerem, na ogół ma miejsce w dniu/dniach następujących bezpośrednio po szkoleniu teoretycznym.

Szczegółowe informacje na temat szkolenia oraz możliwości uzyskania dofinansowania dostępne pod numerem: 537 766 285

https://szkolenia.systemybezzalogowe.pl/
https://www.facebook.com/systemybezzalogowe/
https://www.facebook.com/systemybezzalogowe/photos/a.433787390149015/1062744817253266/?type=3&theater

Below Post Ad