Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

SPOTKANIA PROFILAKTYCZNE ZE STRZYŻOWSKIMI POLICJANTAMI

Edukowanie oraz profilaktyka, to jedne z wielu zadań, jakimi zajmują się policjanci, dla których priorytetem jest bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Tematyka ta dominowała podczas spotkań strzyżowskich policjantów z dziećmi z przedszkoli i młodzieżą ze szkół.

We Frysztaku policjantom towarzyszył Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Strzyżowie – Krzysztof Piękoś. Podczas prelekcji przedszkolaki oraz uczniowie mogli poznać zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, jak unikać zagrożeń, a także jakie funkcje spełniają w poprawie bezpieczeństwa znaki drogowe.

Spotkania te zbiegły się z oddaniem do użytku aktywnego przejścia dla pieszych na drodze powiatowej we Frysztaku. Przejście to znajduje się pomiędzy budynkami szkoły i przedszkola, na drodze o znacznym natężeniu ruchu, dodatkowe niebezpieczeństwo stwarzają zakręt oraz wzniesienie, które są nieopodal. Spotkania te były uzupełnieniem inicjatywy PZD skierowanej na poprawę bezpieczeństwa pieszych.

Strzyżowscy policjanci zawitali również do Szkoły Podstawowej w Cieszynie. Uczniowie klas IV – VIII dowiedzieli się, jak świadomie, odpowiedzialnie i bezpiecznie korzystać z internetu. St. sierż. Agnieszka Przebięda i podkom. Piotr Niemiec omówili także zasady odpowiedzialności prawnej nieletnich, oraz gdzie szukać pomocy i jak radzić sobie, kiedy ktoś jest pokrzywdzony przestępstwem lub wykroczeniem.

INFO i FOTO KPP Strzyżów

Below Post Ad