Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKALMA B1 - 2

Puchar Polski w biegach narciarskich - Ewa i Marek rozpoczęli sezon

Zawody w Chochołowie o Puchar Term Chochołowskich rozpoczęły sezon Pucharu Polski Amatorów PZN 2020. Na trasie zlokalizowanej wokół Term zawodnicy rywalizowali stylem dowolnym na dystansach 4 kilometrów. W tegorocznej edycji Pucharu Polski startuje dwójka reprezentantów Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku - Ewa i Marek Armata.

Fantastycznie swój sezon na "biegówkach" rozpoczęła Ewa Armata – była reprezentantka Polski,
która w Chochołowie zdobyła 2 miejsce z czasem 12.46,12 tracąc do najlepszej biegaczki zaledwie około 1,5 sekundy. Takie samo miejsce zdobyła w zawodach o Puchar Kościeliska biegnąc na dystansie 5 km. Ewa za dwa drugie miejsca zdobyła w sumie 160 punktów i obecnie jest egzekwio na pierwszym miejscu razem z trzema innymi biegaczkami w klasyfikacji Pucharu Polski Amatorów PZN 2020.

Zadaliśmy Pytanie Pani Ewie jakie plany ma na obecny sezon narciarski?
EWA: Do biegów narciarskich wróciłam po 18-stu latach. Na swoim koncie mam dwa Mistrzostwa Polski młodziczek i juniorek młodszych oraz udział Młodzieżowych Mistrzostwach Europy jako reprezentantka Polski trenująca w klubie MKS „Halicz” Ustrzyki Dolne. Jestem także trenerem drugiej klasy narciarstwa biegowego. Wieloletnie doświadczenie pozwala mi na rywalizację w czołówce Pucharu Polski Amatorów - w tym sezonie liczę, że stanę na podium klasyfikacji generalnej i zrobię wszystko aby była to najwyższa lokata. Ważny będzie także start w najbardziej prestiżowych zawodach w narciarstwie biegowym jakim jest bieg Piastów w Jakuszycach, w którym wystartujemy razem z mężem. Wspólny rodziny trening pozwala nam nie tylko na rywalizację w swoich kategoriach i zdobywanie wyników ale także na wspólne spędzanie czasu. Mam nadzieję, że uda mi się zarazić bieganiem nasze córeczki. Zuzia swoje pierwsze starty będzie miała jeszcze w tym roku na zawodach w Mucznem. Z kolei Wiktoria jest na etapie zabawy z nartami biegowymi. Osobiście jako trener i zawodnik zachęcam Wszystkich do uprawiania narciarstwa biegowego z myślą o własnym zdrowiu oraz poprawie kondycji i samopoczucia.

Marek w swojej kategorii wiekowej, w której startowało 30 zawodników uzyskał 22 czas, przebiegając trasę w 14.55,34. W Chochołowie Marek zdobył 9 punktów do klasyfikacji Pucharu Polski Amatorów PZN 2020. Wystartował również w Pucharze Kościeliska na dystansie 10 km - czekamy na punktację. 

Zadaliśmy Pytanie Panu Markowi jakie ma plany na obecny sezon narciarski?
MAREK: Do startów w Pucharze Polski Amatorów w Narciarstwie Biegowym przygotowuję się dopiero od 7 miesięcy, więc dla mnie jakaś wielka rywalizacja w grupie mężczyzn, którzy ścigają się od wielu lat i są byłymi zawodnikami na ten sezon nie wchodzi w grę. Niemniej jednak obecny rok poświęcam na zbieranie doświadczenia oraz poprawę formy i techniki. Przed nami jeszcze wiele bardzo trudnych i wymagających startów ze względu na długie dystanse, w których rywalizują mężczyźni.  Tak naprawdę mam nadzieję, że tegoroczne doświadczenie oraz planowany cykl treningowy od wiosny do jesieni pozwoli mi na rywalizacje w kolejnych sezonach. Udział w Pucharze Polski Amatorów PZN jest dla mnie cennym doświadczeniem również ze względu na pracę, którą wykonuję.
Żonie kibicuję i wspieram Ją z całego serca, natomiast osobiście na tę chwilę starty traktuję jako przygotowanie na przyszłość, możliwość poznania zawodników oraz zdobycie wiedzy, którą będę chciał wykorzystać w działaniach na rzecz rozwoju frysztackiego GOSIRu. Mam nadzieję, że uda mi się pogodzić obowiązki z treningiem i rywalizacją. Na szczęście rodzinna sportowa pasja pozwala nam na wspólne spędzanie czasu i wzajemne kibicowanie. 

GOSiR Frysztak na wiosnę chce wystartować z nową sekcją sportową – nartorolki. Dowiedzieliśmy się, że bieganie na nartorolkach nie jest łatwe i wymaga fachowego instruktarzu, zwłaszcza
w początkowej fazie nauki. Wygląda na to, że po zakończeniu sezonu biegowego Pucharu Polski PZN uczestnicy sekcji będą mieli zapewnioną pomoc doświadczonych biegaczy - chcesz wiedzieć więcej na temat planowanej sekcji - kliknij tu!

FOTO: SKIPOL.PL

Below Post Ad