Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKALMA B1 - 2

Koncert Orkiestry Dziecięcej "Mała Wieniawa"

Orkiestra Dziecięca "Mała Wieniawa" była wyjątkowym gościem Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego we Frysztaku. 5 lutego 2020 r. zespół zagrał koncert w Gminnym Ośrodku Kultury we Frysztaku. Młodzi artyści z Krakowa przebywali na feriach we Frysztaku i korzystali z pokoi hotelowych w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Uczniowie SOSW z zainteresowaniem wysłuchali znanych i mniej znanych utworów muzyki rozrywkowej i poważnej, zagranych na różnorodnych instrumentach. Były m.in.: klarnet, waltornia, saksofon, flet, euphonium, tuby, trąbki, perkusja, gitara basowa i kontrabas.  Uczestnicy spotkania mogli również włączyć się w wykonanie dwóch utworów, co było dla nich piękną lekcją odwagi, muzyki i kultury. Członkowie zespołu stworzyli okazję, by przyjrzeć się z bliska instrumentom, a nawet je dotknąć. Po koncercie odbyła się dyskoteka.

Udział w spotkaniu to doskonała okazja bogacenia wrażeń i doświadczeń podopiecznych placówki. Kulturalne wydarzenie było niecodzienne, za co serdecznie dziękujemy orkiestrze oraz pani Agacie Skibie, która chętnie zgodziła się na udostępnienie sali widowiskowej.

Below Post Ad