Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKALMA B1 - 2

Odnaleziono 7 niewybuchów

W Pułankach policjanci zabezpieczają miejsce odnalezienia pięciu niewybuchów (w trakcje akcji saperzy znaleźli jeszcze 2 bomby), które wczoraj po południu wykopali pracownicy firmy budowlanej. Policyjny pirotechnik przeprowadził rozpoznanie. 

Niebezpiecznymi przedmiotami zajmą się saperzy, którzy zneutralizują niewybuchy. Odcinek drogi wojewódzkiej nr 988 w miejscu, gdzie prowadzone są prace, jest całkowicie zablokowany. Policjanci kierują na objazdy. 

Wczoraj przed godz. 17, policjanci zostali zawiadomieni o znalezieniu niewybuchów w miejscowości Pułanki. Jak ustalono, pracownicy wykonujący prace ziemne w rejonie nasypu kolejowego, zauważyli znajdujące się w ziemi metalowe przedmioty.


Dyżurny strzyżowskiej komendy skierował na miejsce policyjnego pirotechnika. Po rozpoznaniu minersko-pirotechnicznym, miejsce to zabezpieczali funkcjonariusze. Z ustaleń wynikało, że ujawnione niewybuchy to 6 bomb i pocisk artyleryjski, pochodzące najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. 


W tej chwili na miejscu pracują saperzy z 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie, którzy sprawdzają teren. Po zakończonych czynnościach zabezpieczą znalezione pociski.

Z uwagi na zagrożenie wynikające z prac przy usuwaniu niewybuchów, konieczna była ewakuacja mieszkańców okolicznych domów.

Od wczoraj ruch pociagów na trasie Jasło - Rzeszów jest wstrzymany. Zorganizowano komunikację zastępczą.

W związku z tym, że prace prowadzone są kilkanaście metrów od drogi wojewódzkiej nr 988, w tej chwili ruch na tym odcinku jest całkowicie zablokowany. Policjanci kierują na objazdy.

Dla samochodów osobowych wyznaczono objazd przez Frysztak, Kobyle, Jazową i Wiśniową, samochody ciężarowe w miejscowości Twierdza, są kierowane w stronę Warzyc, dalej przez Jasło, Ropczyce, Wielopole Skrzyńskie, Szufnarową do Wiśniowej.

Przypominamy: o każdym przypadku znalezienia przedmiotów przypominających niewybuch należy informować Policję. W żadnym wypadku odnalezionych przedmiotów nie należy dotykać czy przenosić. Nie próbujmy ich także rozbrajać!Below Post Ad