Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKALMA B1 - 2

Prezentacja DRONa do badań jakości powietrza.

We wtorek 10 marca na obiekcie GOSiR Frysztak został zaprezentowany bezzałogowy statek powietrzy (DRON) "do zadań specjalnych". Drony to nie tylko urządzenia do filmowania czy rekreacyjnego latania "dla zabawy" można ich używać chociażby do badania jakości powietrza.

W czasie prezentacji w której uczestniczył Pan Wójt Gminy Frysztak Jan Ziarnik oraz Radny Powiatu Strzyżowskiego Pan Marek Armata został zaprezentowany bezzałogowy statek latający (BSP) do mierzenia jakości powietrza. 


Przedstawiciel firmy Centrum Naukowo-Technologiczne Systemów Bezzałogowych wykonał lot pokazowy i pomierzył jakość powietrza nad obiektem GOSiRu przekazując najważniejsze informacje o technologii, systemach i wynikach, które można uzyskać dzięki zastosowaniu bezzałogowego statku powietrznego.

Centrum Naukowo-Technologiczne Systemów Bezzałogowych posiada w swojej ofercie również słupki do mierzenia powietrza 24 godziny na dobę. 


Spalanie odpadów komunalnych w piecach i kotłach jest niestety w dalszym ciągu bardzo powszechne. Dla wielu osób jest to oszczędność materiału opałowego oraz utylizacja odpadów, a także sposób na uniknięcie opłat za wywóz śmieci. Nie zdają sobie oni jednak sprawy, że to tylko fikcja. Wręcz tykająca bomba. Ta oszczędność, w którą wierzą, jest tylko pozorna. Wkrótce może się okazać, że „zaoszczędzone” pieniądze trzeba będzie wydać na naprawę pieców czy leczenie. W przyrodzie bowiem nic nie ginie. W wyniku spalania śmieci powstają pyły i szkodliwe związki chemiczne. - więcej na https://fotoacc.pl/

Po prezentacji przygotowywana jest oferta na usługę związaną z badaniem jakości powietrza na terenie Gminy Frysztak. Miejmy nadzieje że gmina zdecyduje się na wynajęcie systemów do badania jakości powietrza. Dzięki temu mieszkańcy będą bardziej świadomi jakości powietrza otaczającego ich na co dzień. 


Prezentacja odbyła się dzięki współpracy z Centrum Naukowo-Technologiczne Systemów Bezzałogowych, które zorganizowało we Frysztaku szkolenie UAVO dla operatorów drona.

Below Post Ad