Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKALMA B1 - 2

Karetka transportowa stacjonuje we Frysztaku.

Od 1. kwietnia we Frysztaku stacjonuje karetka TRANSPORTOWA, która realizuje przewóz pacjentów szpital - szpital. Karetka nie będzie dysponowana do zachorowań w domach pacjentów czy wypadków.

Nagłe zachorowania, wypadki zgłaszamy tak jak do tej pory pod numer alarmowy 112 - informują ratownicy.

Zespół Transportowy stacjonuje w budynku Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów MILCAR Artur Mili ul. Rzeszowska 18. Dyżury są pełnione w trybie 24 godziny/7dni w tygodniu. Karetka nie należy do struktur Państwowego Ratownictwa Medycznego, a jedynie będzie wykonywać transporty międzyszpitalne, czyli przewóz pacjenta ze szpitala kierującego do placówki o wyższej referencyjności celem dalszego procesu leczenia chorego.

„Jest to karetka, która realizuje transporty szpital-szpital. Nie będzie dysponowana do zachorowań w domach pacjentów czy wypadków. W wyjątkowej sytuacji, kiedy w danym szpitalu nie będzie zespołu transportowego własnego a będzie pacjent, np. z zawałem to wtedy jednostka może nas zadysponować do zrealizowania transportu na oddział hemodynamiki w Rzeszowie, Krośnie lub innej wcześniej ustalonej placówki. Nagłe zachorowania, wypadki zgłaszamy tak jak do tej pory pod numer alarmowy 112.”- informują ratownicy.


„ Informuję, że od 1 kwietnia 2020r. Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Lesku zawarł z POW NFZ w Rzeszowie umowę na wykonywanie transportów „międzyszpitalnych” dla pacjentów hospitalizowanych w szpitalach w Brzozowie, Jaśle, Krośnie i Strzyżowie. Miejsca stacjonowania pojazdów: Brzozów i Frysztak. Transporty należy zlecać tylko w określonych przypadkach, zgodnie z komunikatem NFZ z dnia 3.03.2020r.”- podaje ZOZ w Lesku.

Below Post Ad