Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

OSP Lubla w Krajowym Systemie Ratowniczo - Gaśniczym

Zgodnie z decyzją Komendanta Głównego PSP w dniu 1 maja, do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego włączone zostały 73 jednostki OSP z całego kraju w tym gronie znajduję się również Ochotnicza Straż Pożarna z Lubli.

Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy (KSRG) – powstał w 1991 roku, a zaczął funkcjonować w 1995. Celem jego istnienia jest ujednolicenie działań o charakterze ratowniczym, podejmowanych w sytuacjach zagrożeń życia, zdrowia, mienia lub środowiska, podejmowanych przez Państwową Straż Pożarną i inne podmioty ratownicze (głównie Ochotnicze Straże Pożarne). - przeczytaj więcej na WIKIPEDIA - link, kliknij tu.

Strażacy z OSP Lubla aby dołączyć do KSRG musieli podnieść swoje kwalifikacje i wyszkolenie pożarnicze oraz doposażyć swój samochód bojowy w sprzęt specjalistyczny do zadań ratowniczo-gaśniczych.

Jest to dla nas zaszczyt, że nasze starania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa lokalnej społeczności zostały dostrzeżone i docenione. W ostatnich latach ciężko pracowaliśmy, żeby sprostać ustawowym wymaganiom stawianym jednostką w KSRG.
Dołączenie do strażackiej elity poprzedzone było kilku letnim przygotowaniem naszych druhów, którzy aby spełnić warunki podnosili swoje wyszkolenie i kwalifikacje pożarnicze w celu nabycia niezbędnych uprawnień i umiejętności do wykonywania zadań jako strażak-ratownik. - informują strażacy - ratownicy z OSP Lubla na swojej stronie Facebook.

Gratulujemy strażakom zdobycia nowych umiejętności i skompletowania sprzętu a także dołączenia do szeregów KSRG. Mamy również nadzieje że wysokie umiejętności i specjalistyczny sprzęt będzie wykorzystywany jak najrzadziej - tego życzymy wam i nam.

Foto i info: OSP Lubla

Below Post Ad