Giełda samochodowa w Krośnie. Otwarcie w najbliższą niedzielę

Jeszcze cztery tygodnie temu działkę przy ul. Malinowa Góra w Krośnie porastały wysokie trawy i krzewy. Dziś zupełnie się zmieniła. Wszystko za sprawą Henryka Skóry, którzy wymarzył sobie w tym miejscu Krośnieńską Giełdę Samochodową.

Miejsce, w którym będzie można sprzedać czy kupić samochód, i nie tylko, mieści się na placu o powierzchni blisko dwóch hektarów (w sąsiedztwie jest firma Kruczek).

- Plac w latach 70. ubiegłego wieku należał do Rzeszowskiego Zjednoczenia Budownictwa, część zajmowało Rzeszowskie Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych, które później przejęła firma Skanska - opowiada Henryk Skóra. - Później przez lata na tym placu nic się nie działo. Czasem tylko były zwożone tu pozostałości z budów.
15 lat temu pan Henryk skorzystał z możliwości zakupu działki. Niespełna miesiąc temu chciał nieruchomość sprzedać albo wydzierżawić. - Ale pomyślałem, że jeśli ktoś ma tu prowadzić działalność, to dlaczego nie ja - opowiada. - Chwilę później już wiedziałem co chcę tu zrobić.

Jego pomysłem było by na placu zaczęła funkcjonować giełda samochodowa. - W Krośnie takiej nie ma, najbliższa jest w Rzeszowie - tłumaczy.

Choć ma 72 lata, i rodzina niezbyt przychylnie patrzyła na jego przedsięwzięcie, dziarsko wziął się do pracy i poświęca każdą chwilę na zrealizowanie planu. Działka została wykarczowana. Teren wyrównano i utwardzono.


Prace trwają od świtu do nocy - mówi. - Wszystko po to, żeby jak najszybciej miejsce to mogło służyć mieszkańcom Krosna. Ale nie tylko. Liczę, że przyjadą tu też mieszkańcy powiatu krośnieńskiego, jasielskiego, brzozowskiego, sanockiego, strzyżowskiego - wylicza.

Trwają ostatnie porządki. Powstaje też toaleta w dawnym baraku. - Udało się uzyskać zezwolenie na podłączenie do kanalizacji i wody - mówi Henryk Skóra.

Twórca Krośnieńskiej Giełdy Samochodowej przyznaje, że na najbliższy weekend, kiedy miejsce przyjmie pierwszych gości, jeszcze nie wszystko będzie dopięte na ostatni guzik. - Ale będziemy nad wszystkim pracować sukcesywnie - zapewnia. I dodaje, że w widocznym miejscu będzie ustawiona skrzynka, do której można będzie wrzucić swoje pomysły i sugestie dotyczące rozwoju giełdy.

Obszerny plac zostanie podzielony na sektory. Tuż przy bramie wjazdowej będzie parking. Dalej miejsca dla sprzedających. Nie tylko samochody. - Zapraszam do współtworzenia giełdy rękodzielników, artystów, ludzi handlujących starociami, używanymi rzeczami - mówi Henryk Skóra. I dodaje, że znajdzie się też miejsce dla miłośników starej motoryzacji i motocyklistów. - Moim marzeniem jest, by ten teren tętnił życiem.

Na placu przy ul. Malinowa Góra będzie można też coś zjeść. Zadba o to Catering Nafta. - Będzie też miejsce na ognisko - zapowiada Henryk Skóra.

Otwarcie Krośnieńskiej Giełdy Samochodowej zaplanowano na najbliższą niedzielę (28 czerwca). Będzie czynna od godz. 8:00 do 16:00. Na ten dzień zaplanowano też wiele atrakcji. M.in. przejażdżki konne, strefę dla najmłodszych, muzykę na żywo. Szczegóły na FB - facebook.com/gieldakrosno

W tym dniu wstęp na giełdę, jak i możliwość sprzedaży będzie darmowa.

Jak będzie to wyglądać podczas kolejnych weekendów? - Cennik jest w trakcie opracowywania - mówi Henryk Skóra. I zapewnia, że opłaty będą raczej symboliczne.
Każdy kto chciałby wystawić coś na sprzedaż, zająć jakieś miejsce na stoisko, może kontaktować się telefonicznie z Henrykiem Skórą (tel. 502 747 284 ).

Artykuł sponsorowany