Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Wisłok - przekroczony stan ostrzegawczy. IMGW 2. stopień zagrożenia o intensywnym deszczu i burzach.

Przekroczony stan ostrzegawczy na rzece Wisłok o ponad 70 centymetrów na wodowskazie w Krośnie. Ostrzeżenie 2 stopnia o silnym deszczu i burzach wydane od początku tygodnia przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Sytuacja na Wisłoku zaczyna być niebezpieczna do stanu alarmowego pozostanie 54 centymetry na wodowskazie w Krośnie a trend jest rosnący (dane z 22.06.2020 godzina 13:30). Niestety synoptycy przewidują dalsze opady intensywnego deszczu połączone z burzami. Lokalnie może spaść do 80 mm deszczu.


Sytuacja meteorologiczna:
Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności ostrzeżenia - miejscami od 20 mm do 50 mm, lokalnie 80 mm. W trakcie opadów deszczu będą występować burze z porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie możliwy grad. Uwagi: Zmiana okresu ważności i stopnia Ostrzeżenia. Ze względu na dynamiczne zmieniającą się sytuację możliwa jest aktualizacja ostrzeżenia do stopnia trzeciego.


Sytuacja hydrologiczna 
W obszarach występowania prognozowanych silnych opadów deszczu obserwowane będą wzrosty poziomu wody, lokalnie gwałtowne, z przekroczeniem stanów ostrzegawczych w kolejnych profilach wodowskazowych. Spodziewane są także przekroczenia stanów alarmowych. Uwagi: W przypadku istotnych zmian w czasie lub przebiegu zjawiska Ostrzeżenie może ulec zmianie.


źródło: IMGW.PL 

Below Post Ad