Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKALMA B1 - 2

Wina i Gościna czyli pożegnanie wakacji na Sztukówce.

Jasielskie Stowarzyszenie Winiarzy „Vinum pro Cultura” oraz Winnica Sztukówka zapraszają do wspólnego spędzenia ostatniego weekendu wakacji. Wino, sery, tańce czy muzyka na żywo to tylko niektóre z atrakcji czekających na Was 29 i 30 sierpnia w Gliniku Średnim. Wstęp wolny.

Wina i Gościna to przede wszystkim dziewięć polskich winnic, ale też produkty od lokalnych twórców. W jednym miejscu znajdziecie: miody z Pasieki Puchatek, oliwę od Taygetos Virgin, ekologiczne sery od Maziejuków, Krosno Len Men oraz doskonałe domowe potrawy od lokalnych gospodyń. Stoiska będą otwarte w sobotę od 12:00 do 22:00 oraz w niedzielę od 13:00 do 20:00.

Dodatkowo, w sobotę, będzie można wziąć udział w degustacji win, które zdobyły medale na VII Konkursie Polskich Win w Jaśle. Szczegóły dotyczące zarówno degustacji, jak i całego wydarzenia znajdziecie na Facebooku https://www.facebook.com/events/351878622496477

Wieczór natomiast, zarezerwowany jest dla muzyki ludowej i tańców na drewnianej podłodze pod gołym niebem. Zespołu Twierdzanie nie trzeba nikomu przedstawiać. Tym razem jednak, Twierdzanom będzie towarzyszyli Kurasie z Lubziny.

W ciągu dnia, zarówno w sobotę jak i w niedzielę, będzie możliwość spaceru z alpakami w winnicy.

Winnice biorące udział w wydarzeniu:
Piwnice Antoniego, Podkarpacka Manufaktura Win, Winnica Alabaster, Winnica Dwie Granice, Winnica Mazurak, Winnica Melancholia, Winnica Sztukówka, Winnica Wiarus.
Wina będzie można zakupić zarówno na kieliszki jak i na butelki.

Below Post Ad