Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKALMA B1 - 2

Literacki debiut Jakuba Miazgi

Pragnę poinformować Państwa, że w październiku bieżącego roku ukazał się literacki debiut, pochodzącego z Frysztaka, Jakuba Miazgi. „Absalon” to pierwsza powieść tego Autora, który zachęca do jej przeczytania w promocyjnym teledysku na YouTube - link, kliknij tu!

Jakub Miazga (1986) - ukończył filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim i zootechnikę na Uniwersytecie im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Debiutował w 2018 r. w magazynie "Esensja" opowiadaniem Extrema unctio. Absalon to jego pierwsza powieść. Początkująca dziennikarka, Barbara, dowiaduje się o brutalnym zamordowaniu znanego krakowskiego biznesmena i kolekcjonera dzieł sztuki, Wojciecha Mencla. Kiedy jednak zamierza zgłębić tę sprawę, zostaje jej odebrana. W zamian otrzymuje zlecenie na artykuł o Absalonie, młodym malarzu, którego Mencel był mecenasem.


Jestem po lekturze powieści i gorąco zachęcam, byście Państwo sięgnęli po tę pozycję. Oprócz intrygującego wątku kryminalnego, którego rozwikłanie prowadzi nas po zakątkach Krakowa, co też dodaje utworowi wyjątkowego charakteru; oprócz ukazania odmienności ludzkich charakterów i zawiłości losów bohaterów, poznajemy kulisy komercyjnego zainteresowania sztuką i bezwzględne realia funkcjonujące w tej sferze; historię i interpretacje dzieł sztuki wraz z ich kontekstami oraz filozoficzne podejście artystów do swego, poniekąd specyficznego, zawodu. A wszystko to napisane zostało indywidualnym stylem Autora, który wnosi powiew świeżości i odmienności. Więcej treści i walorów „Absalona” odkryjcie Państwo sami. Ja, w każdym razie, z niecierpliwością już czekam na kolejną powieść Jakuba i życzę młodemu Twórcy sukcesów literackich. - M. Filip

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad