NIEWYBUCH W LUBLI

O znalezisku skorodowanego niewybuchu znajdującego się na polu, poinformował policjantów mieszkaniec Lubli. To już kolejny przypadek, kiedy na terenie powiatu strzyżowskiego, odnaleziono niewybuch pochodzący z okresu wojny. Funkcjonariusze zabezpieczali niebezpieczne znalezisko do czasu przyjazdu saperów.

Niebezpieczne przedmioty, pozostałości z czasów wojny, mieszkańcy naszego regionu odnajdują podczas prac polowych, prac przy posesjach, czy też podczas pobytu w lesie. W tym przypadku na wybuchowe znalezisko natknął się mieszkaniec Lubli. Mężczyzna pracując na swoim polu znalazł skorodowany przedmiot przypominający niewybuch i natychmiast powiadomił policję.

Okazało się, że niewybuch to silnie skorodowany granat moździerzowy kalibru 8 cm. Znalezisko zostało zabezpieczone przez policjantów do czasu przyjazdu patrolu saperów.

Policja ostrzega! Jeżeli podczas prac budowlanych lub polowych znajdziemy niewybuch, należy natychmiast o tym fakcie powiadomić policję. Takiego znaleziska pod żadnym pozorem nie wolno przenosić, dotykać ani rozbrajać. Liczące kilkadziesiąt lat, skorodowane niewybuchy mogą być bardzo niebezpieczne. Każde dotknięcie lub próba przemieszczenia takiego znaleziska może zakończyć się tragedią.