Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKALMA B1 - 2

W winnicy Sztukówka na ludowo!

W niedzielę popołudnie - 13.06. - w winnicy Sztukówka odbył się I Festiwal Kultury Ludowej im. Stefana Kłosowicza. Miłośnicy folkloru mogli podziwiać tancerzy, muzyków i śpiewaczy zaproszonych na dzisiejsze święto ludowe .

Festiwal rozpoczął się o godzinie 16:00. Na scenie w winnicy Sztukówka występowały różne formacje prezentujące sztukę ludową. Podczas I Festiwalu Kultury Ludowej im. Stefana Kłosowicza wystąpili dla gości: ZPiT "Mały Frysztak, ZPiT "Małe Pogórze", Dziecięca Kapela Kurasie, Młoda Kapela Kurasie, ZPiT "Zabrowiacy", ZPiT "Kłosowianie, ZPiT "Wisznia", Kapela "Gogołowianie", ZL "Twierdzanie"

Na terenie winnicy w Gliniku Średnim goście mogli podziwiać wystawę sprzętów dawnych. Sprzętów, które używane były przez naszych dziadków na wsi podczas codziennych prac. Miłośnicy Tradycji i Ludowej Muzyk z Gogołowa przygotowali wystawę "Szwarc, mydło i powidło".

Goście na festiwalu mogli skosztować lokalnych produktów przygotowanych przez KGW z terenu gminy Frysztak. Zakupić różne "fanty" od lokalnych rękodzielników, którzy sprzedawali swoje dobra na stoiskach zlokalizowanych na terenie winnicy.


Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad