Wesele na Sztukówce - zapraszamy

Wesele na Sztukówce – po rocznej przerwie wraca tradycyjna już impreza w Gliniku Średnim koło Frysztaka. W tym roku odbędzie się jej siódma edycja a gospodarze zapowiadają, że bez względu na pogodę, na gości weselnych będzie czekało sporo atrakcji.Muzyka na żywo, tańce czy warsztaty to dopiero początek listy. WSTĘP WOLNY. 

Dwudniowe świętowanie rozpocznie I bieg dookoła winnicy (http://www.gosir.frysztak.pl/2021/07/i-bieg-dookoa-winnicy-winnica-sztukowka.html), w którym każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal a zwycięzcy swoich kategorii, drobne nagrody. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do końca środy.
Zarówno dzieci jak i dorosłych zapraszamy do nauki plecenia wianków a także na Warsztaty łyżkarstwa z RoncziArt (https://fb.me/e/SQLeFtCz). Wszyscy, którzy są zainteresowani tematem łączenia wina z jedzeniem powinni wybrać się na Winne warsztaty łączenia smaków (https://fb.me/e/2qnjteMo2).

Sobotni wieczór zaczniemy od tanecznej rozgrzewki – podstaw tańca tradycyjnego nauczy nas Artur Szlachetka po czym płynnie przejdziemy do części muzycznej wieczoru. O godzinie 20:00 na scenę wejdą Same Suki a zaraz po nich do tańca zagra Kapela Łola i Wieczorowce. Gospodarze namawiają Panie do ubrania się na biało, natomiast Panów do założenia ciemnych kolorów. 

W ciągu całego weekendu otwarte będą dla Państwa stoiska lokalnych rzemieślników. Obecni będą: - Winnica Sztukówka, Winnica Alabaster i Winnica Melancholia – podkarpackie wino i cydr na butelki i kieliszki - Browar Lasowiak - piwo rzemieślnicze - Swojskie jadło od Dolinowego Gościńca – smakołyki na ciepło i zimno - Serowarnia Piastowska – sery długodojrzewające - Pasieka Puchatek - miód i produkty pszczele - Krosno Len Men & Women – ubrania i dodatki z lnu - RoncziArt – ręcznie rzeźbione produkty z drewna - Mucha Nie Siada - skórzane torebki/nerki/plecaki - Wool Heaven - wełniane rękodzieło - Agata Zahuta - książki - Gosia Zawisza - warsztaty florystyczne (będziemy pleść wianki!) - Ceramika z Bieszczad Partnerem wydarzenia jest Województwo Podkarpackie. Link do wydarzenia na fb: https://fb.me/e/10J2rPLYs