Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

3 - najwyższy - stopień zagrożenia!

W niedzielę 1 sierpnia od godziny 11:00 obowiązywać będzie 3 stopień zagrożenia przed burzami wydany przez Instytut Meteorologii  i Gospodarki Wodnej. Ostrzeżeni będzie ważne do poniedziałku 2 sierpnia do godziny 1:00 rano.

3 to najwyższy stopień jakim posługuje się IMGW aby ostrzegać przed zagrożeniami meteorologicznymi.
W niedzielę 1 sierpnia prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć nawalne opady deszczu do 50 mm, lokalnie do 70 mm oraz nawałnicowe porywy wiatru do 120 km/h. Miejscami grad.

Za pomocą systemu ALERT RCB do mieszkańców oraz osób przebywających w południowo - wschodniej Polsce rozesłano wiadomości tekstowe (SMS) o treści:

Uwaga! Dziś i w nocy (1/2.08) burze, silny wiatr, ulewny deszcz i lokalnie grad. Możliwe podtopienia. Zabezpiecz również rzeczy, które może porwać wiatr.

Również Łowcy Burz ostrzegają przed niebezpiecznymi zjawiskami - Burzowy weekend - przed nami gwałtowne burze

Niestety, przed nami kolejny weekend który przynajmniej w części kraju nie będzie należeć do spokojnych. Nad południowo wschodnią częścią kraju znajdzie się pofalowany front atmosferyczny, a dodatkowo w niedzielę przemieszczać się będzie aktywny niż. Front zbudowany jest na dużym gradiencie termicznym (ponad 10°C różnicy na 850 hPa), a w jego strefie pojawi się wyraźnie nasilony przepływ powietrza. więcej na Facebooku - Lowcy Burz - link - kliknij tu

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad