Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKALMA B1 - 2

Ewa Armata – z dużym sukcesem na Tour de Pologne Amatorów

Tour de Pologne Amatorów, to impreza, która powstała z pasji do kolarstwa - wyścig organizowany jest od 2010 r. Tegoroczna edycja odbyła się 10 sierpnia w Arłamowie na dystansie 75 km, jako Memoriał Ryszarda Szurkowskiego.

Wyścig kolarski był wyjątkowo trudny nie tylko ze względu na długi dystans, ale przede wszystkim przez bardzo trudny profil trasy z przewyższeniami 1500 m . Samo ukończenie zawodów wymagało ogromnego przygotowania kondycyjnego.

W wyścigu wystartowała Ewa Armata – mieszkanka Twierdzy. Ewa startowała w kategorii „Górskich Mistrzostw Polski Policji w Kolarstwie Szosowym o Puchar Komendanta Głównego Policji”. Swoim udziałem potwierdziła wysoką formę, nad którą pracowała przez ostatnie dwa lata zdobywając trzecie miejsce wśród policjantek z całej Polski.

Jest to duży sukces tym bardziej, że był to debiut mieszkanki naszej gminy w kolarstwie szosowym. Ewa zdradziła nam, że na przygotowania do zwodów poświęca każdą wolną chwilę, a nawet czas w trakcie urlopu. Bardzo pomogło jej doświadczenie z czasów jak była zawodniczką oraz starty w amatorskich zawodach narciarstwa biegowego i nartorolkowego. Podkreśliła, że tajemnicą jej sukcesów jest rodzina.

Obecnie wraz z mężem przygotowuje się do Triathlonu – debiut planowy jest na przyszły rok. Dla osób, które nie wiedzą co to jest triathlon wyjaśniamy, że jest to wszechstronna dyscyplina sportowa będąca kombinacją pływania, kolarstwa i biegania. Zawodnik kolejno płynie, jedzie na rowerze i biegnie.

Gratulujemy Ewie zdobycia brązowego medalu w kategorii Górskich Mistrzostw Polski Policji w Kolarstwie Szosowym o Puchar Komendanta Głównego Policji oraz życzymy spełnienia marzeń i planów związanych z kolejnym wyzwaniem.

W imieniu Ewy zachęcamy wszystkich mieszkańców gminy Frysztak do aktywnego wypoczynku i zdrowego stylu życia. 

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad