Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Wychowankowie SOSW we Frysztaku na ogólnopolskich „Igrzyskach bez barier”

W dniach 24.09-26.09.2021r. wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego we Frysztaku wyjechali do stolicy, i zmierzyli się z ponad 120 uczestnikami z całej Polski w dyscyplinach sportowych takich jak: lekkoatletyka, tenis stołowy i boccia. 

Dla uczestników zawody były niezapomnianym przeżyciem, po których z pewnością wiemy, że nabrali chęci i motywacji do sportów i aktywnego spędzania wolnego czasu. Celem igrzysk było przede wszystkim zachęcenie dzieci z dysfunkcjami do aktywności fizycznej. Załoga z SOSW Frysztak godnie zaprezentowała nasze województwo w 6-osobowym składzie: Ola, Karol, Roksana, Maja, Antoś, Wiktoria.

Początkowym założeniem wydarzenia było: „każdy jest zwycięzcą”. Na zakończenie mali sportowcy mieli zaszczyt otrzymać złoty medal, który wręczył osobiście dwukrotny medalista olimpijski w rzucie dyskiem Tomasz Majewski.
 
Organizatorami w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu był Akademicki Związek Sportowy oraz Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.


Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad