Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Akcja RORATY 2021 - strażacy z OSP Frysztak rozdawali odblaski

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej we Frysztaku oprócz niesienia pomocy potrzebującym. Uczestniczą aktywnie w różnych akcjach profilaktycznych, informacyjnych, społecznych.

W poniedziałkowy poranek druhowie z OSP FRYSZTAK kontynuowali swoją akcje pod nazwą "NOŚ ODBLASKI - BADŹ WIDOCZNY". Po raz kolejny rozdali elementy odblaskowe wszystkim uczestnikom rozpoczynających się rorat pod kościołem parafialnym we Frysztaku. Opaski otrzymały dzieci oraz dorośli w celu podniesienia bezpieczeństwa pieszych.

Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 20 metrów i często kierowca nie ma już szans zahamować. Natomiast człowiek, mający na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczny nawet z odległości 150 metrów.

"Pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba, że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.”

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad