Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

„Wspólnie przeciwko oszustom”

Policja odnotowała wzrost liczby przestępstw wykorzystujących nowe technologie oraz sposoby komunikowania się. Kampania społeczna pod nazwą „Wspólnie przeciwko oszustom” przygotowana przez KMP w Rzeszowie oraz UM Rzeszów. 

Powszechny dostęp do mobilności bankowej, komunikatorów i portali społecznościowych oraz nowych form płatności nie zawsze idzie w parze z odpowiednią wiedzą o zagrożeniach z tym związanych. Wykorzystują to oszuści do wyłudzania pieniędzy, od często nieświadomych tego osób. 

Inną grupą, szczególnie narażoną na działania oszustów są osoby starsze. W przypadku seniorów, przestępstwo dotyka osób, które z uwagi na wiek nie zawsze potrafią skutecznie rozpoznać intencje oszustów. Przestępcy wykorzystują empatię tych osób, grają na ich emocjach i stwarzają poczucie zagrożenia. Zdezorientowani seniorzy ufając, że pomagają swoim najbliższym, przekazują sprawcom niejednokrotnie oszczędności całego życia.

Mając na uwadze potrzebę podnoszenia bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu, Komenda Miejska Policji w Rzeszowie wspólnie z Urzędem Miasta Rzeszowa przygotowały szeroko zakrojone działania profilaktyczne. Ich celem jest przybliżenie mieszkańcom regionu metod działania oszustów, przekazanie wiedzy, jak rozpoznać i ustrzec się przed taki przestępstwami i tym samym ograniczyć skutki działania oszustów. Podejmowane działania profilaktyczne zostały ujęte w formę kampanii społecznej pod nazwą „Wspólnie przeciwko oszustom”.

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad