REKALMA B1 - 2

Desktop Image Mobile Image

Badminton - złoto dla chłopaków srebro dla dziewczyn w finale wojewódzkim

W dniu 01.12.2021 w Straszęcinie odbyły się Finały Wojewódzkie Igrzysk Dzieci w badmintonie (klasy 1-6). Do zawodów stanęło 12 najlepszych szkół z województwa podkarpackiego, wyłonionych z 4. turniejów eliminacyjnych.

Wspaniale zaprezentowali się w zawodach wojewódzkich zawodnicy z ZS Gogołów zdobywając złoty medal. Dzięki wygranej w turnieju wojewódzkim Przemysław Drzyzga, Jan Wilczek i Ignacy Wiśniowski będą reprezentować Podkarpacie w ogólnopolskich zawodach badmintonowych.

W fazie grupowej chłopcy wygrali kolejno z SP Dąbrówki i SP Mielec, awansując do ćwierćfinału, w którym zmierzyli się z SP Dębica. W meczu półfinałowym pokonali SP nr 14 Mielec, a w turnieju finałowym zwyciężyli z SP Straszęcin, tym samym zdobywając złoty medal!

W zawodach dziewcząt ZS w Gogołowie reprezentowały: Amelia Wilisowska, Antonina Płaziak oraz Milena Madziar. Dziewczęta przeszły do dalszego etapu turnieju pokonując w fazie grupowej SP Strachocina i SP Mielec. Wspaniale spisały się w ćwierć- i półfinałach zwyciężając z SP Dąbrówki i SP nr 1 Zagórz. Mecz finałowy poddały zawodniczkom z SP Zalesie, tym samym zdobywając srebrny medal.

Drużyna chłopców będzie reprezentowała nasze województwo na Ogólnopolskim Finale Igrzysk Dzieci w badmintona. Gratulujemy!