Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Ukradł 2 samochody wpadł we Frysztaku

Policjanci z jasielskiej komendy zatrzymali młodego mężczyznę odpowiedzialnego za kradzież, usiłowanie kradzieży oraz krótkotrwałe użycie pojazdu mechanicznego. 21-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego usłyszał zarzuty i przyznał się do popełnionych przestępstw. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek około godz. 6.30, dyżurny jasielskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży samochodu. Osobowa toyota miała zniknąć z jednego z parkingów na terenie Folusza. Policjanci potwierdzili zgłoszenie, a po zebraniu podstawowych informacji na temat tego przestępstwa podjęli działania zmierzające do odnalezienia pojazdu i zatrzymania sprawcy kradzieży.

Sprawą zajmowali się także funkcjonariusze z jasielskiego wydziału kryminalnego. Śledczy bardzo szybko wpadli na trop przestępcy. W efekcie realizowanych działań policjanci we Frysztaku odnaleźli poszukiwaną toyotę i zatrzymali podejrzewanego mężczyznę.

Okazało się, że zatrzymany przez policjantów 21-latek, tej samej nocy ukradł w Strzyżowie osobowego seata, którym przyjechał na teren Folusza. Ponieważ utknął tym pojazdem w zaspie postanowił znaleźć inny środek transportu. Na jednym z parkingów natknął się na osobową toyotę, która nie była właściwie zabezpieczona. Samochód był otwarty, a w środku znajdowały się kluczyki. Mężczyzna wykorzystał okazję i użył tego pojazdu, aby wrócić na teren powiatu strzyżowskiego.

Zatrzymany 21-latek przyznał się do przedstawionego w jasielskiej komendzie zarzutu krótkotrwałego użycia pojazdu mechanicznego. Śledczy ze Strzyżowa zarzucili mu usiłowanie kradzieży i kradzież pojazdu mechanicznego.

Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu zatrzymany 21-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Policjanci apelują by odpowiednio zabezpieczać samochody, a tym samym zminimalizować ryzyko kradzieży. Pamiętajmy, aby nie pozostawiać w aucie wartościowych rzeczy, które mogłyby zainteresować złodziei. Nie wolno również pozostawiać w pojeździe dokumentów oraz kluczyków w stacyjce. Nie zapominajmy, że okazja czyni złodzieja i nawet kilkunastoletnie auto może skusić sprawcę.

Info i foto: KPP Jasło

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad