Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Pomoc dla Ukrainy – Akcja SOSW Frysztak

Dziękujemy za dotychczasowy udział w akcji Pomoc dla Ukrainy. Odzew Mieszkańców Frysztaka był bardzo duży. Zebraliśmy artykuły chemiczne i spożywcze, zabawki, trochę ubrań dla konkretnych rodzin. Wysłaliśmy na Ukrainę dary rzeczowe, w tym profesjonalne opaski uciskowe i folie NRC, współpracując też z innymi gminami, które dysponowały transportem.

Zebrane do puszek oraz wpłacone na ten cel na konto Ochotniczej Straży Pożarnej we Frysztaku pieniądze są wykorzystywane do przygotowywania posiłków dla uchodźców oraz na zakup paliwa.

Zorganizowaliśmy transport i produkcję już setek litrów zup, bigosu, kawy, herbaty oraz duże ilości ciastek i kanapek w dniach: 2.03.2022 r., 4.03.2022 r., 8.03.2022 r., 10.03.2022 r., 12.03.2022 r., 15.03.2022 r. i 22.03.2022 r. Pomoc trafiła głównie do Przemyśla, ale także do Lwowa i na przejście graniczne w Krościenku i Medyce. W drodze powrotnej udaje się przewieźć na teren Polski uchodźców, którzy trafiają pod opiekę w różnych miejscach.

Z bliska widać potrzeby, ale i wdzięczność ludzi, których życie zmieniło się radykalnie. Dworzec kolejowy w Przemyślu jest pełen wolontariuszy i przedstawicieli różnych służb. Polska pomaga. My również.

Działamy we współpracy z różnymi instytucjami i firmami. Do naszej akcji przyłączyło się Przedszkole Publiczne we Frysztaku, Zespół Szkół w Stępinie, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Strzyżowie. Znaczącego, systematycznego wsparcia udziela na ten cel Stara Wędzarnia Frysztak.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Nasza pomoc jest konkretna. Chcemy działać systematycznie i trafiać tam, gdzie w danej chwili jest największa potrzeba. Zwracamy się z kolejną prośbą.

W chwili obecnej potrzebne są dla żołnierzy oraz uchodźców:
  • skarpety męskie
  • bielizna męska
  • proszek do prania
  • artykuły pielęgnacyjne typu pasty do zębów, szampony, mydła, chusteczki nawilżane
  • żywność (konserwy, płatki do mleka, słodycze, cukierki, kasze, itp.)
Dary te przekażemy w sobotę 26.03.2022 r. do Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego we Lwowie i zostaną rozdysponowane wśród potrzebujących osób.

Kontakt do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Frysztaku: 17 27 77 206, 17 27 77 906

T. G.

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad