"Łąki umajone" rozpoczęły cykl imprez plenerowych na Sztukówce.

W weekend 21-22 maja w winnicy Sztukówka odbyła się pierwsza impreza plenerowa "Łąki Umajone" z cyklu "Sztukówka zaprasza".

Łąki Umajone rozpoczęły się w sobotę około godziny 14:00. Na gości przybyłych do winnicy od samego początku czekały stoiska z winami, piwem, serem, oliwą, rękodziełem oraz swojskim jadłem.

Około godziny 15:00 do Sztukówki przyjechały zabytkowe pojazdy. Był to II zlot youngtimmer Jasło, który rozpoczął się przy schronie kolejowym w Stępinie. Uczestnicy po pamiątkowych zdjęcia i zwiedzaniu schronu około godziny 14:30 wyruszyli ze Stępiny prosto do winnicy Sztukówka.

Kolejnymi punktami programu były winne warsztaty podkarpackich smaków oraz warsztaty łyżkarstwa. Degustacji wina z rodzimymi potrawami - często bardzo oryginalnymi smakami oraz artystyczne realizacje w drewnie.

Około godziny 20:00 na scenie w winnicy rozpoczął się koncert zespołu Kirszenbaum. Ten krakowski duet, zaprosił do artystycznych przeżyć gości, którzy przybyli na Sztukówkę. Po koncercie goście mogli potańczyć na deskach sceny w winnicy.

W niedzielę - 2 dzień - na gości czekały stoiska oraz odbywały się warsztaty winne i łyżkarstwa. Organizatorem imprezy plenerowej "łąki umajone" była winnica Sztukówka. Partnerami imprezy byli: Województwo Podkarpackie, Gminny Ośrodek Kultury we Frysztaku oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku.

Już dziś serdecznie zapraszamy. W czerwcu kolejna impreza z cyklu "Sztukówka zaprasza". 18-19 czerwca odbywać się będą "Wianki u Hanki".

Więcej zdjęć autorstwa Pani Joanny Pasek znajdą Państwo w naszej galerii zdjęć lub bezpośrednio pod tym linkiem, kliknij tu.

Komentarze

Nowsza Starsza