Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Mateusz z Passio szkolił z pierwszej pomocy i AED

W piątkowe popołudnie przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobylu odbyło się spotkanie z Mateuszem Mokrzyckim z grupy Passio Poland. Tematem dzisiejszego spotkania z mieszkańcami gminy Frysztak była pierwsza pomoc i użycie AED. Defibrylator został w całości sfinansowany przez Przemka.

Mateusz w czasie spotkania z mieszkańcami gminy Frysztak poruszył tematykę pierwszej pomocy, przedstawił statystyki z zakresu ratowania życia, zaprezentował sprzęt, podzielił się swoimi doświadczeniami zawodowymi z ratownictwa medycznego.

Po części teoretycznej Mateusza przyszedł do zajęć praktycznych. Mieszkańcy mogli sprawdzić się w resuscytacji krążeniowo - oddechowej na fantomie - spienialnym manekinie z czujnikami, które rejestrują poprawność RKO.

W kolejnej części piątkowego spotkania Mateusz przygotował scenariusze ratowania osób poszkodowanych z użyciem AED - automatycznego defibrylatora zewnętrznego. W grupach 3 osobowych mieszkańcy ćwiczyli postępowanie z osobą poszkodowaną, wezwanie pomocy i użycie AED. Po każdym z ćwiczeń Mateusz z grupy Passio przeprowadzał analizę ćwiczenia, uświadamiając ćwiczących gdzie działania były poprawne a gdzie działanie było wykonane nieprawidłowo.

Po ćwiczeniach strażakom z OSP Kobyle został przekazany zewnętrzy automatyczny defibrylator, który zostanie wkrótce zainstalowany na budynku OSP Kobyle. Defibrylator został w całości sfinansowany przez Przemka.

Bardzo dziękujemy Mateuszowi z Passio Poland za poświęcony czas i przybliżenie pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, jak również za szkolenie z obsługi AED

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad