Frysztackie "Sokoły" zaśpiewały w Gogołowie

W ostatnią niedzielę lipca w Kościele pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Gogołowie odbył się ostatni koncert podsumowujący obchody jubileuszowe zabytkowej świątyni. Chór Mieszany "Sokół" z Frysztaka zakończył cykl lipcowych koncertów z okazji 350-lecia powstania kościoła w Gogołowie.

Koncert rozpoczął się o godz. 18:00, w wykonaniu chóru można było usłyszeć repertuar sakralny z różnych epok kultury polskiej i zagranicznej, począwszy od renesansu, a skończywszy na muzyce współczesnej połączonej z barwnym rytmem cajona. Dobra energia, która towarzyszyła artystom, udzieliła się wszystkim przybyłym na koncert, a owacje na stojąco były absolutną motywacją dla artystów amatorów, dla których muzyka jest pasją i dobrą zabawą. Chórem od 19 lat dyryguje Magdalena Wiśniowska. Gościnnie z chórem wystąpił Tomasz Guz, któremu bardzo dziękuję. - można przeczytań na stronie GOKFrysztak.pl

Więcej o wszystkich imprezach, które odbyły się z okazji 350-lecia Kościoła pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Gogołowie znajdą Państwo pod tym linkiem - kliknij tu. Portal Frysztak24.pl patronował medialnie wydarzeniom w Gogołowie.

Komentarze

Nowsza Starsza