Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Sezon na osy i szerszenie - Strażacy wzywani do usuwania gniazd

W sezonie letnim, gdy temperatury są wysokie, owady mnożą się bardzo szybko. Strażacy bardzo często wzywani są do usuwania gniazd os i szerszeni.

W czerwcu i lipcu strażacy z gminnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych do usuwania gniazd owadów błonkoskrzydłych wyjeździli 45 razy. W gminie Frysztak najczęściej do usuwania gniazd wyjeżdżają strażacy z OSP Gogołów, Pułanki, Twierdza, Glinik Dolny, Lubla oraz Kobyle.

Strażacy zapewniają, że reagują na każde wezwanie, owady są bowiem niebezpieczne dla osób, u których może wystąpić silna reakcja alergiczna.

Straż pożarna podejmuje wszelkie niezbędne działania zmierzające do usunięcia roju lub gniazda owadów błonkoskrzydłych z miejsc, w których stwarzają one bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzkiego, w szczególności dotyczy to obecności osób o ograniczonej zdolności poruszania się, czy z budynków użyteczności publicznej oraz placówek oświatowych.

W pozostałych przypadkach, przypominamy, że zgodnie z art. 61 ustawy „Prawo budowlane”, zapewnienie bezpiecznego użytkowania obiektu należy do właściciela lub zarządcy obiektu.

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad