Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

25 lat działalności Przychodni Zdrowia Frysztak

Od 25 lat istnieje Przychodnia Zdrowia Frysztak "Medimar" na ulicy Rzeszowskiej. Z tej okazji lekarz Marek Ziajor przygotował krótką historie o powstaniu i działaniu przychodni a także podzielił się z nami swoją pasją podróżnika - fotografa. 

Witam Państwa w szczególnej dla mnie chwili. Otóż dzisiaj upływa 25 lat działalności Przychodni Zdrowia Frysztak. 25 lat temu, w roku 1997 przyjąłem tutaj pierwszych chorych. 

Początki były niezwykle trudne. Były to czasy, gdy poza państwowymi ZOZ-ami leczenie nie istniało. Prywatne lecznice nie miały prawa powstać i nawet, gdy budowałem Przychodnię, to pozwolenie na budowę otrzymałem na „Budynek Usług Medycznych”. Jednak moja idea, by tworzyć prywatne ośrodki lecznicze, w końcu zwyciężyła w naszym kraju. A dzisiaj to już prawie 70% przychodni w podstawowej opiece zdrowotnej jest prywatną własnością. 

Jednak wtedy byłem jednym z pierwszych lekarzy, który zdecydował się pracować „na swoim”. Szedłem „pod prąd”, bo czułem, że tak mogę bardziej pomagać chorym i struktury ZOZ-ów mnie nie będą krępować. Pacjenci też to szybo zrozumieli, że gdy samodzielnie wykonuję mój wolny zawód lekarza, to jestem bardziej skuteczny. Nie chowam się za strukturami dużych Zakładów Opieki Zdrowotnej, lecz staram się leczyć na „własny rachunek”, wykorzystując całą moją wiedzę i doświadczenie. Chorzy to zrozumieli i wspierali mnie na każdym kroku. Codzienne Wasze wsparcie, to właściwie była moja największa siła przez te wszystkie lata. 

Od początku postawiłem na skuteczność, stąd w naszej Przychodni stworzyłem tyle projektów diagnostycznych. Niektóre z tych pomysłów nie wytrzymały próby czasu, na przykład poradnia alergologiczna z wykonywaniem testów alergicznych. Podobnie pracownia gastroenterologiczna z wykonywaniem gastroskopii, czy pracownia densytometrii. Ale główne ośrodki diagnostyczne funkcjonują doskonale. Wśród nich badania analityczne w pełnym zakresie, właściwie wykonujemy wszystkie badania dostępne w Europie. Badania USG wykonywane w nowoczesnej pracowni przez dwóch radiologów. Pracownia radiologiczna to nasza najnowsza realizacja, w jej ramach wykonujemy pełny zakres badań RTG. Pod dachem Przychodni znalazło swoją siedzibę wiele poradni specjalistycznych, a wśród nich Poradnia chirurgii ogólnej i ginekologii, Poradnia kardiologii i laryngologii, dermatologii i okulistyki. Od lat cieszący się uznaniem Gabinet dentystyczny oraz Poradnia chorób dzieci i Poradnia medycyny rodzinnej. 

Jest to niezwykłe, że przez ten czas udało się tylu specjalistów tutaj zgromadzić. Tyle powstało poradni i gabinetów, że istnieje Przychodnia z takim nowoczesnym zapleczem diagnostycznym. A wszystko to zrodziło się z pasji jednego człowieka i Wy go wszyscy dobrze znacie.

Z poważaniem
Marek Ziajor

PS. Zapraszam Was na krótki film z wernisażu wystawy „Budowa Przychodni i podróże”, bo podróże to moja następna pasja.
AS

Prześlij komentarz

2 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad