Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Frysztackie "Sokoły" od 35 lat na scenie

W piątkowy wieczór w sali koncertowej Gminnego Ośrodka Kultury chór mieszany Sokół z Frysztaka świętował swoje 35 urodziny. Wspomnienia, historie i wiele pozytywnych emocji towarzyszyły zebranym podczas piątkowego koncertu.

W 1987 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury we Frysztaku powstał chór mieszany "Sokół" którego założycielem był Jan Karpierz. - to jedna z wielu informacji, która była wyświetlana podczas koncertu.

Koncert otworzyła Pani Agata Skiba Dyrektor GOK Frysztak, która przywitała zaproszonych gości oraz mieszkańców, którzy przybyli na koncert chóru i kwartetu smyczkowego Simple Quartet.

Koncert wspólnie rozpoczęli chórzyści z Sokoła oraz zaproszony na uroczystość kwartet smyczkowy Simple Quartet. Następnie kwartet smyczkowy zaprezentował kilka pięknych utworów. 

W dalszej części zaprezentował się chór Sokół z repertuarem przygotowanym na piątkowy urodzinowy koncert. Na scenie zabrzmiały m. in. takie utwory jak: "Siyahamba"- mel Zulu, Hosanna (Niech słaby powie mam moc), Szumiała leszczyna (na podstawie ludowych pieśni), Oj nasi jadą - a to tylko kilka tytułów z wczorajszego koncertu.

Chór mieszany Sokół w swoim repertuarze ma opracowanych ponad 100 różnych utworów, które wykonują w różnych miejscach i z różnych okazji.

Po części koncertowej nadszedł czas na życzenia. Chórzystom wszystkiego, co najlepsze i wielu lat wspólnego śpiewania życzyli: Starosta Strzyżowski, Wójt gminy Frysztak, zaprzyjaźnione chóry oraz przedstawiciel strażackiej orkiestry dętej.

Z okazji 35 lat istnienia Polski Związek Chórów i Orkiestr przyznał wyróżnienia, a także odznaki brązowe, srebrne, złote i złote z wieńcem laurowym za aktywną, wieloletnią działalność w zespole artystycznym.

Więcej filmów z koncertu 35-lecia istnienia chóry mieszanego "Sokół" znajdą Państwo na naszym kanale YouTube - Frysztak24, link - kliknij tu!

P.S. Szkoda, że na koncercie zabrakło "The Lion Sleeps Tonight" - Solomon Linda. Mam nadzieję, że na 40-lecia, chór nie zapomni o tym fantastycznym utworze.

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad