Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1

Mieszkańcy świętowali 104. rocznicę odzyskania niepodległości

W 104. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę we Frysztaku odbyły się Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Dzień Niepodległości, który przypada na 11 listopada to narodowe święto, podczas którego każdy Polak powinien w głębi serca podziękować przodkom za odzyskanie niepodległości w 1918 roku.

Gminne obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się o godzinie 15:00 od mszy św. w Kościele Parafialnym we Frysztaku. Zaraz po nabożeństwie za ojczyznę mieszkańcy wspólnie z włodarzami złożyli kwiaty przy pomniku bohaterów wojennych.

Kolejnym punktem dzisiejszego świętowania był koncert "Kocham Cię, Polsko!" w wykonaniu młodych artystów GOKArt, chóru szkolnego "Sokoliki", chóru mieszanego "Sokół" oraz pracowników Gminnego Ośrodka Kultury we Frysztaku.

Koncert rozpoczął się od odśpiewania hymnu Polski. W części artystycznej młodzi i starsi artyści zaśpiewali pieśni żołnierskie i patriotyczne. W finale wokaliści GOKArt wspólnie z chórem szkolnym GOKArt zaśpiewali piosenkę "Kocham Cię, Polsko!" - która oczywiście bisowali.


Po koncertach na scenie przemówił wójt gminy Frysztak Pan Jan Ziarnik. Na zakończenie mieszkańcy, którzy dziś zapełnili do ostatniego miejsca sale widowiskową w Gminnym Ośrodku Kultury we Frysztaku śpiewali wspólnie pieśni patriotyczne.

Więcej filmów z koncertu "Kocham Cię, Polsko" znajdą Państwo na naszym YouTube - Frysztak24, link - kliknij tu! W naszej galerii znajdą Państwo zdjęcia z obchodów 104. rocznicy odzyskania niepodległości. Autorką zdjęć jest Pani Joanna Pasek. Wejdź do naszej galerii - link, kliknij tu! 

Prześlij komentarz

0 Komentarze
* Proszę nie spamować tutaj. Wszystkie komentarze są sprawdzane przez administratora.