Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1

Zimna woda...zdrowia doda? Morsy Frysztak zapraszają nad Wisłok

MORSY FRYSZTAK na dobre zadomowiły się nad Wisłokiem. To kolejny sezon hartowania ciała w zimnej wodzie. Morsy zapraszają do wspólnej kąpieli nad Wisłok powyżej mostu Frysztak - Kobyle.

Morsy Frysztak już od kilku lat regularnie spotykają się nad Wisłokiem, gdzie podczas krótkich kąpieli w zimnej wodzie morsy pobudzają krążenie i poprawiają ukrwienie ciała, doskonale się przy tym bawiąc. Za każdym razem grupa wspólnie dba o bezpieczeństwo, każde wejście do wody poprzedzone jest intensywną rozgrzewką.

Dlaczego zdarza się, że nawet lekarze polecają morsowanie? Bo swoim działaniem przypomina stosowaną w wielu schorzeniach krioterapię. W momencie, gdy zanurzasz się w bardzo zimnej wodzie, powierzchniowe naczynia krwionośne kurczą się. Oznacza to, że krew może dotrzeć głębiej, a krążenie w narządach wewnętrznych i tkankach znacząco się poprawia. Dzięki temu można powiedzieć, że morsowanie: hartuje, zwiększa ogólną odporność, wpływa na poprawę wydolności układu sercowo-naczyniowego, poprawia krążenie, przyspiesza regenerację organizmu, wspiera leczenie chorób dermatologicznych i alergicznych. Morsowanie wpływa również korzystnie na stawy. Korzystając z kąpieli w lodowatej wodzie, pozbywasz się bólu i skutecznie zwiększasz zakres ruchu. Co więcej, w ten sposób regenerujesz i odżywiasz stawy i kości. Jeśli więc cierpisz na permanentny ból czy reumatyzm, powinieneś spróbować. Dotyczy to również osób w podeszłym wieku. - fitnessplatinium.pl

Morsy Frysztak serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców do wspólnego morsowania. Wspaniałą atmosfera, dużo zabawy i mnóstwo endorfin to gwarantują frysztackie morsy na każdym spotkaniu nad Wisłokiem lub jak kto woli w Wisłoku.

Jeśli chcą Państwo spróbować swoich sił w morsowaniu wystarczy obserwować profil na FB - Morsy Frysztak - link, kliknij tu lub po prostu napisać do morsów w Wiadomości Prywatnej o termin najbliższego spotkania.

Prześlij komentarz

0 Komentarze
* Proszę nie spamować tutaj. Wszystkie komentarze są sprawdzane przez administratora.