Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Polska krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa - jak korzystać z mapy

W dzisiejszych czasach zagrożenia bezpieczeństwa występują w różnych formach i mogą dotyczyć każdego z nas. Aby pomóc w identyfikacji i monitorowaniu potencjalnego ryzyka, została stworzona Polska krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa. To narzędzie umożliwiające analizę różnych typów zagrożeń w całym kraju.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje w całej Polsce od 2016 roku. Narzędzie sprawdza się jako praktyczny komunikator pomiędzy społeczeństwem a policjantami. Pamiętajmy, że jednym z celów Policji jest poznanie oczekiwań społeczeństwa w zakresie dostrzeganych zagrożeń bezpieczeństwa, jak i oczekiwanych sposobów ich eliminowania. Ponadto KMZB wykorzystuje informacje m.in. poprzez wykorzystanie statystyk policyjnych, informacji uzyskanych od podmiotów poza policyjnych oraz na podstawie wyników badań opinii publicznej - KPP Strzyżów

Jak korzystać z mapy?

Otwórz mapę - LINK, kliknij tu - i wybierz interesujący obszar - Polska krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa jest dostępna online i można ją łatwo znaleźć w Internecie. Po otwarciu mapy wybierz interesujący Cię obszar - może to być cały kraj, konkretny region lub miasto.

Znajdź zagrożenie, które zaobserwowałeś w swojej okolicy, możesz wybrać z 24 różnych kategorii. Możesz wybierać spośród różnych typów zagrożeń, takich jak spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym, nieprawidłowe parkowanie, przekraczanie dozwolonej prędkości, grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją, niewłaściwa infrastruktura drogowa i innych.

Zaznacz na mapie miejsce, w którym występuje zagrożenie, które chcesz zgłosić. Reszta należy już do służb, które każde zgłoszenie analizują a na mapach zmienia się status zgłoszenia. Służby działają na sześciu różnych statusach zgłoszenia oznaczone odpowiednimi kolorami. Nowy, weryfikacja, potwierdzone, potwierdzone (przekazane poza Policję), potwierdzone (wyeliminowane) oraz niepotwierdzone.

Polska krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa (LINK - kliknij tu) to cenne narzędzie dla każdego, kto chce świadomie dbać o swoje i swoich bliskich bezpieczeństwo. 

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad