Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Gmina Frysztak odkryła źródła z ciepłą wodą w Stępinie!

Władze gminy ogłosiły właśnie odkrycie źródeł z ciepłą wodą w miejscowości Stępina. Nasza gmina znana jest z walorów turystycznych, a teraz ma szansę zyskać jeszcze większą popularność.

AKTUALIZACJA 2.04.2023
Artykuł "Gmina Frysztak odkryła źródła z ciepłą wodą w Stępinie!" - został napisany z okazji prima aprilis - sprostowanie znajdą państwo pod tym linkiem - kliknij tu!

Badania geologiczne wykazały, że w pobliżu góry Chełm znajdują się głębokie warstwy skał, które trzymają w sobie gorącą wodę termalną. Wody te są bogate w cenne składniki mineralne i doskonale nadają się do celów rekreacyjno-leczniczych.

Władze gminy Frysztak zastanawiają się jak użyć nowo odkrytego źródła z wodą termalną. Być może w przyszłości powstanie w naszej gminie jakiś ciekawy ośrodek sportowo - rekreacyjny. Może uda się zbudować sieć do ogrzewania domów na terenie naszej gminy. Wiadomo wszystkie inwestycje wiążą się z dużymi kosztami, ale kto wie może w przyszłości źródło zostanie wykorzystane odpowiednio dla mieszkańców gminy Frysztak.

Na razie poszukiwane są odpowiednie środki do przeprowadzenia próbnego odwiertu, który pozwoli dokładnie zbadań jakość i temperaturę wody z gorących źródeł termalnych w Stępinie. Do tematu na pewno powrócimy na łamach naszego portalu.

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad