Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

MDP rywalizowały w zawodach.

W niedzielę, 18 czerwca, na terenie obiektu GOSiR w Frysztaku odbyły się Powiatowe Młodzieżowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. Wzięło w nich udział imponujące 27 drużyn, które składały się z utalentowanych młodych strażaków. Celem zawodów było doskonalenie umiejętności pożarniczych wśród Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych (MDP), a rywalizacja była niezwykle zacięta.

Młodzi strażacy mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności w trzech różnych konkurencjach. Pierwszą z nich była musztra, wymagające ćwiczenie precyzji, dyscypliny oraz doskonałej synchronizacji. Drugą konkurencją była sztafeta, w której drużyny musiały jak najszybciej pokonać wyznaczony tor z przeszkodami, nie tracąc przy tym precyzji i skuteczności działań. Trzecia konkurencja, ćwiczenie bojowe, testowała umiejętności strażaków w sytuacjach taktycznych i operacyjnych, wymagając szybkiego działania, skoordynowanej pracy zespołowej.

W klasyfikacji generalnej MDP chłopców zwycięstwo odnieśli strażacy z MDP Glinik Średni, którzy zaprezentowali imponujące umiejętności i doskonałą współpracę. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna MDP Frysztak B, a czwarte miejsce zajęło MDP Frysztak A. Kolejne pozycje zajęły MDP Glinik Dolny na piątym miejscu, MDP Lubla na siódmym miejscu, MDP Twierdza na ósmym miejscu, MDP Kobyle na piętnastym miejscu oraz MDP Gogołów na siedemnastym miejscu.

W rywalizacji dziewcząt najlepszą drużyną gminy Frysztak okazała się MDP Twierdza, zajmując trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Warto podkreślić, że dziewczęta również wykazały się profesjonalizmem, odwagą i umiejętnościami pożarniczymi wygrywając w konkurencji musztra. Na ósmym miejscu uplasowała się drużyna MDP Gogołów, która mimo zaciętej konkurencji zdobyła ważne doświadczenie i mogła cieszyć się z osiągniętego wyniku.

Powiatowe Młodzieżowe Zawody Sportowo - Pożarnicze w Frysztaku przyniosły nie tylko emocjonującą rywalizację, ale również umożliwiły młodym strażakom rozwijanie swoich umiejętności, uczenie się od siebie nawzajem oraz budowanie więzi wśród strażackiej społeczności. Zawody stanowiły doskonałą okazję do propagowania wartości służby społeczeństwu oraz promowania aktywnego trybu życia wśród młodzieży.

Młodzi strażacy udowodnili, że są gotowi stawić czoła wyzwaniom, zdobywać nowe umiejętności i służyć społeczności. Ich poświęcenie, determinacja i profesjonalizm stanowią najlepsze przykłady dla innych młodych ludzi, którzy mogą czerpać inspirację z ich osiągnięć.

Gratulujemy wszystkim drużynom udziału w zawodach oraz składamy serdeczne gratulacje zwycięzcom. Dzięki takim inicjatywom młodzi strażacy mają możliwość rozwijania swoich pasji i umiejętności, co przynosi korzyści nie tylko dla nich samych, ale również dla całej społeczności.

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad