Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Międzynarodowe ćwiczenia w Mołdawii: Strażacy z OSP Ćmińsk, OSP Złotokłos i OSP Frysztak w akcji

Strażacy z OSP Frysztak, razem z druhami z jednostek OSP Ćmińsk oraz OSP Złotokłos, wyruszyli w poniedziałek na międzynarodowe ćwiczenia do Mołdawii. Te wyjątkowe manewry są częścią projektu UE EURO-MED-REACT, który jest realizowany przy udziale partnerów z Czech, Litwy, Łotwy, Mołdawii, Słowacji, Ukrainy i Polski. Całość działań jest skoordynowana przez Międzynarodowe Centrum Bezpieczeństwa Chemicznego z siedzibą w Warszawie (ICCSS).

Druhowie, pełni pasji i gotowości do działania, mają zaszczyt wziąć udział w ćwiczeniach polowych o nazwie Full Scale Field Exercise – FSX, które odbędą się w dniach 11-14 lipca bieżącego roku w stolicy Mołdawii, Kiszyniowie. To ważne wydarzenie ma na celu przetestowanie umiejętności i współpracy jednostek strażackich z różnych krajów w zakresie reagowania na sytuacje awaryjne.

W trakcie ćwiczeń strażacy zostaną poddani różnym scenariuszom, które będą symulować rzeczywiste sytuacje zagrożenia na poligonie treningowym. Ćwiczenia będą miały na celu doskonalenie technik ratowniczych, doskonałą koordynację zespołów oraz wzmacnianie współpracy pomiędzy jednostkami z różnych krajów.

Projekt UE EURO-MED-REACT ma ogromne znaczenie dla doskonalenia umiejętności strażaków w obszarze reagowania na awarie i katastrofy. W ramach tych ćwiczeń druhowie będą mieli okazję wymieniać się doświadczeniami i zdobywać nową wiedzę od kolegów z innych krajów. Będzie to doskonała okazja do rozwoju profesjonalnych relacji i budowania sieci kontaktów w międzynarodowym środowisku ratowniczym.

W tak złożonym i ciągle zmieniającym się ryzyku, jakie pokazała pandemia COVID19, oraz w obliczu zwiększonej liczby klęsk żywiołowych i rosnących zagrożeń hybrydowych, istnieje potrzeba skuteczniejszego zapobiegania, gotowości i reagowania. Unia Europejska zaoferowała kompleksowy Unijny Mechanizm Ochrony Ludności (UCPM) i narzędzia UE, aby pomóc społecznościom krajowym i międzynarodowym w łagodzeniu wszelkiego rodzaju klęsk żywiołowych i katastrof spowodowanych przez człowieka oraz sytuacji nadzwyczajnych. - więcej o projekcie na stronie iccss.eu/euro-med-react

Międzynarodowe Centrum Bezpieczeństwa Chemicznego w Warszawie (ICCSS) pełni ważną rolę jako koordynator projektu. Dzięki ich zaangażowaniu i wysiłkom możliwe jest przeprowadzenie tych cennych ćwiczeń, które przyczyniają się do podniesienia jakości działań ratowniczych na terenie Europy Środkowej i Wschodniej.

Strażacy z OSP Frysztak, OSP Ćmińsk oraz OSP Złotokłos reprezentują polskie jednostki strażackie na tym prestiżowym wydarzeniu. Jest to także okazja do pokazania światu profesjonalizmu i gotowości polskich strażaków do działania w ekstremalnych sytuacjach.

Życzymy naszym druhom udanych ćwiczeń i bezpiecznego powrotu do kraju po zakończeniu wyjazdu. Niech ta wspaniała inicjatywa przyczyni się do jeszcze lepszej współpracy między strażakami z różnych krajów i podniesienia standardów bezpieczeństwa na całym świecie.
          

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad