Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Spotkanie z historią przy schronie: świadek historii - Pani Władysława Kos

W piątek 1 września przy Schronie w Stępinie swoją audycję nagrywali reporterzy "Radia Biwak". O budowie opowiadała Pani Władysława Koś - świadek tego co działo się w Stępinie. Głos zabrali również gospodarz schronu kolejowego Maciej Piękoś oraz nauczyciel historii i autor przewodnika Krzysztof Winiarski.

Pani Władysława Kos, mieszkanka Stępina, to niezwykły świadek historii. Jej dom rodziny stał się miejsce spotkania Hitlera i Mussoliniego, ale także innych niezwykłych wydarzeń tamtych czasów. Pani Władysława była świadkiem budowy schronu kolejowego, który do dzisiaj pozostaje świadectwem trudnych czasów II wojny światowej.
Opowieść Pani Władysławy Kos jest inspirująca i pouczająca. Przypomina nam o znaczeniu pamięci historycznej i o tym, jak ważne jest przekazywanie historii kolejnym pokoleniom. Jej dom rodziny w Stępinie stał się miejscem, w którym historia spotkała się z codziennością, tworząc niezwykłą opowieść.

Warto docenić takie niezwykłe historie i pamiętać o tych, którzy byli świadkami i uczestnikami wielkich wydarzeń historycznych. Pani Władysława Kos jest jednym z tych świadków, którzy dzielą się swoimi wspomnieniami, abyśmy nigdy nie zapomnieli o lekcjach historii.

Więcej informacji z dzisiejszej audycji "Radia Biwak" przy schronie kolejowym w Stępinie znajdą Państwo na stronie Radia Rzeszów lub bezpośrednio pod tym linkiem, kliknij tu!

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad