Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Zapraszamy na uroczyste obchody Święta Niepodległości w gminie Frysztak!

Wójt gminy Frysztak oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Gogołowie serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców i gości na uroczyste obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się 10 listopada w Gogołowie i jest doskonałą okazją do wspólnego uczczenia odzyskania niepodległości przez nasz kraj.

Program obchodów:
  • 8:30 - obchody 105. rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczną się od Mszy za Ojczyznę w Kościele p.w. Matki Bożej Śnieżnej w Gogołowie. To chwila zadumy i modlitwy w intencji naszej ukochanej Ojczyzny.
  • 9:30 - następnie, wspólnie zostaną złożone kwiaty na grobie ofiar zbrodni niemieckiej z 1943 roku. Upamiętnimy bohaterów, w tym żołnierza Armii Krajowej kpt. Aleksandra Wawryki oraz mieszkańców Gogołowa Józefa Bysia i Józefa Łukowicza, którzy oddali życie w walce o wolność.
  • 10:00 - główna część obchodów to uroczysta Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości, która odbędzie się w Zespole Szkół w Gogołowie. Będziemy świętować razem, wspólnie oddając hołd naszej historii i bohaterom, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości.
Niech te obchody będą okazją do jedności i refleksji nad naszą wielką przeszłością. Razem uczcijmy ten ważny dzień w historii Polski. Warto być razem, warto pamiętać. Zapraszamy do Gogołowa 10 listopada! Niech to będzie piękny dzień pełen patriotyzmu i wspólnego świętowania!

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad