Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Kolęda z Twierdzanami

W piątek, 2 lutego, mieszkańcy Frysztaka zgromadzili się w kościele parafialnym, aby uczcić święto Matki Boskiej Gromnicznej. Jednak to nie tylko modlitwa wypełniła przestrzeń świątyni, ale także piękne dźwięki kolęd i pastorałek, które zabrzmiały dzięki talentowi Zespołu Ludowego „Twierdzanie”.

Tradycyjnie to właśnie święto Matki Boskiej Gromnicznej kończy okres śpiewania pieśni o narodzeniu Jezusa. Zespół „Twierdzanie” postanowił uczcić tę wyjątkową chwilę poprzez swoje artystyczne wykonanie kolęd i pastorałek. Jego muzyka, stroje oraz przekazywane zwyczaje stanowią nieodłączną część bogatej kultury naszego regionu, życia w gminie Frysztak.

Podczas wieczornej mszy świętej, członkowie zespołu ludowego zaserwowali zgromadzonym wiernym muzyczne arcydzieła, które przeniosły ich w magiczną atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

Zespół „Twierdzanie” nie tylko śpiewał kolędy, ale również za pomocą swoich strojów i zwyczajów jeszcze mocniej wpisuje się w kulturę regionu. Dopełniając atmosferę tradycji, członkowie grupy starannie dobierają kostiumy, które odzwierciedlają bogactwo ludowego dziedzictwa.

Święto Matki Boskiej Gromnicznej nabrało dodatkowego wymiaru dzięki wyjątkowemu wkładowi artystycznemu zespołu. To nie tylko kolejne wydarzenie w kalendarzu kościelnym, ale także okazja do podkreślenia ważności świąt, które w sercach mieszkańców mają wielkie znaczenie.

Poprzez swoje występy, Zespół Ludowy „Twierdzanie” nie tylko zachwyca swoją muzyką, lecz także pełni rolę strażnika lokalnej tradycji i dziedzictwa kulturowego. Działa jak żywa skarbnica historii, przekazując kolejnym pokoleniom piękno i bogactwo dziedzictwa ludowego.

Warto podkreślić, że obecność zespołu „Twierdzanie” podczas święta Matki Boskiej Gromnicznej stanowiła niezapomniany element celebracji. Jego działalność artystyczna jednoczy społeczność, tworząc niepowtarzalną atmosferę świąteczną, która na długo pozostanie w sercach mieszkańców Frysztaka.

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad