Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

PODSUMOWANIE KOLEJNEJ EDYCJI PROGRAMU EDUKACYJNEGO PN. „AKTYWNI BŁĘKITNI”

W poniedziałek 17 czerwca w Szkole Podstawowej we Frysztaku odbyło się już ostatnie kończące kolejną edycję spotkanie z uczniami klas czwartych w ramach Programu Edukacyjnego pn. „Aktywni Błękitni”.

Dbając o bezpieczeństwo dzieci w czasie zbliżających się wakacji policjanci Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie, spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej we Frysztaku. Podczas prelekcji funkcjonariusze przypomnieli o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie wakacji. Szczególnie skupili się na omówieniu zasad bezpieczeństwa nad wodą. Uczniowie mogli przypomnieć sobie, jak należy się zachować, podczas zdarzeń, gdzie zagrożone jest ludzkie życie. Zostali również poinstruowani w udzielaniu pierwszej pomocy tonącemu. Dzieci miały możliwość wykorzystania fantoma do ćwiczeń resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Promocja bezpiecznego wypoczynku nad wodą, została również zaznaczona podczas akcji sprzątania rzeki Wisłok, w której udział wzięli uczniowie szkoły we Frysztaku.

Powyższe spotkanie zakończyło Program Edukacyjny pn. „Aktywni Błękitni” – Szkoła Przyjazna Wodzie 2023/2024. Program skierowany był do uczniów szkół podstawowych. Przedsięwzięcie zostało objęte Patronatem Honorowym Ministra Edukacji i Nauki, Ministerstwa Infrastruktury, Ministra Klimatu i Środowiska, Ministra Zdrowia oraz Ministra Sportu i Turystyki.

Celem Programu było wykształcenie wśród dzieci i młodzieży poprawnych nawyków i postaw w zakresie m.in. znajomości zasad bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej. Projekt wpisuje się tym samym w działania profilaktyczne realizowane przez policje w obszarze bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

Info i foto: KPP Strzyżów

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad