Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKALMA B1 - 2

Żywa lekcja historii w GBP we Frysztaku

18 czerwca w Gminnej Bibliotece Publicznej we Frysztaku odbyła się kolejna inspirująca i edukacyjna żywa lekcja historii. Wydarzenie to, realizowane jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego, skupiło się na temacie "Holokaust - ZACHOWAJ PAMIĘĆ - PAMIĘĆ dla przyszłości!" i było skierowane do młodzieży ze szkół podstawowych z Frysztaka, Gogołowa oraz Glinika Górnego.

Podczas tej wyjątkowej lekcji uczniowie mieli okazję wysłuchać pana Mariana Irzyka, który w niezwykle przystępny sposób przybliżył im historię rodziny Ulmów z Markowej na Podkarpaciu. Historia Ulmów, którzy w czasie II wojny światowej oddali życie, ukrywając Żydów, jest niezwykle poruszającym przykładem odwagi i poświęcenia w obliczu niewyobrażalnego zła.

Pan Marian Irzyk, znany ze swojej działalności społecznej, historycznej i patriotycznej, ponownie udowodnił, jak ważne jest przekazywanie młodemu pokoleniu wiedzy o przeszłości. Jego zaangażowanie i współpraca z Instytutem Pamięci Narodowej w Rzeszowie zasługują na szczególne uznanie.

W imieniu organizatorów oraz uczestników chcemy serdecznie podziękować panu Marianowi Irzykowi za jego wkład w edukację młodzieży oraz za pielęgnowanie pamięci o tragicznych wydarzeniach Holokaustu. Dzięki takim inicjatywom, pamięć o ofiarach oraz bohaterach tamtych czasów nie zostanie zapomniana, a przyszłe pokolenia będą mogły czerpać z niej ważne lekcje na przyszłość.

Zdjęcia z wydarzenia dostępne są na stronie biblioteki pod adresem: biblioteka.frysztak.pl.

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad