Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Film z Frysztaka wygrywa w PUFA 2009

5 czerwca w RCKP w Krośnie odbyła się 4. już PUFA - Przegląd Uczniowskich Filmów Amatorskich. W tym roku do konkursu stanęła reprezentacja z Frysztaka wraz z filmem "A Ty co?", kręconym właśnie na terenach naszej gminy.

Film wg pomysłu i w reżyserii Natalii Olszańskiej, w którym główne role zagrali Łukasz Sroka, Krzysztof Kowalczyk i Przemysław Olszański, został jednogłośnie wybrany przez jury najlepszym z pięciu prezentowanych filmów. Grupa otrzymała I nagrodę z rąk specjalnego gościa przeglądu, aktora Stefana Schmidta ("Generał Nil", "Pan Tadeusz"). Aktor pochwalił obrazowość filmu, jego optymistyczne przesłanie, pewną "niedokończoność" pozwalającą widzowi na własną interpretację, oraz fakt, że jest to film "młodych o młodych". "A Ty co?" wyraźnie przypadł również do gustu publiczności, co dało się słyszeć podczas emisji filmu.

Autorzy filmu planują wysłać film także na konkurs TalentOFF odbywający się w sierpniu w ramach RzeszOFF artFestival w Rzeszowie.

Postaramy się jak najszybciej zdobyć film który wygrał PUFA 2009.

Warto wspomnieć, że oprócz wyżej wymienionego filmu do przeglądu w Krośnie został również zgłoszony film autorstwa m.in. kolejnych frysztaczan - Pawła Filipa i Piotra Hadro pt. "Rycesze". Film był kręcony na terenie Kobyla. Niestety, jury nie zakwalifikowało go do przeglądu.

Poniżej 3 części filmu "Rycesze"


Informacja nadesłana na GORĄCĄ LINE BLOGA
Data dodania posta: 8 czerwca 2009

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad