Gmina poniżej średniej krajowej

Wyborcy z naszej gminy niezbyt licznie poszli głosować wczoraj w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W naszej Gminie na 8219 mieszkańców uprawnionych do głosowaniu w wyborach udział wzięło zaledwie 1438 osób co daje 17,46% frekwencje wyborczą - to dużo poniżej średeniej krajowej która wyniosła ok 24,5 %.
W naszej gminie najwięcej głosów uzyskało Prawo i sprawiedliwość 577 głosów - 41,42%, drugie miejsce zajął komitet wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego uzyskując 287 głosów - 20,60%, na trzecim miejscu znalazł się KW Platformy obywatelskiej z 273 głosami - 19,60 % poparcia.
Warto również zaznaczyć ze w powiecie niższą frekwencją wyborczą może pochwalić się jedynie Gmina Wiśniowa. Oby w następnych wyborach było już lepiej.
Dane wyborcze pochodzą ze strony Państwowej Komisji Wyborczej.

Data dodania posta: 8 czerwca 2009
Dodaj do Google Plus

0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz