Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

"Sznurek, mydło i powidło" - jarmark frysztacki

Dziś (4.07) drugi dzień święta gminnego - Dni Ziemi Frysztackiej 2009 - zaczął się punktualnie o 8.00, na frysztackim rynku został zorganizowany jarmark "sznurek, mydło i powidło".

Przy akompaniamentach kapel ludowych z Gogołowa, można było kupić prawie wszystko. Na straganach można było znaleźć, ceramikę wykonywaną na miejscu przez garncarza, kwiaty, drzewka, słodycze, zabawki, wyroby regionalne, pamiątki z Frysztaka, literaturę frysztacką i wiele wiele innych ciekawych rzeczy.

foto: Garncarz podczas swojej pracy

Dużym zainteresowaniem cieszyły się wyroby ekologiczne mieszkańców naszej gminy, można było spróbować wyrobów regionalnych, degustowano smalec, miód, nalewki.

foto: stoisko z regionalnymi wyrobami


Na jarmarku nie zabrakło dzieła artystyczne w wykonaniu regionalnych artystek pani Joanny Stefanik, dzieła tworzone haftem krzyżowym, a także pani Małgorzaty Żółkiewicz.

foto: stoisko z pracami Pań: J. Stefanik oraz M. Żółkiewicz

Cały czas na rynku Frysztaka, było gwarno, fajnie i wesoło jak na prawdziwy jarmark przystało, całą imprezę fantastycznie prowadziła Pani Agata Skiba. Trzeba również podziękować Strażakom z OSP którzy zabezpieczali teren jarmarku kierując ruchem który na czas trwania zabawy na frysztackim rynku został zmieniony.

Dziś jeszcze w planie Dni Ziemi Frysztackiej
- mecz towarzyski pomiędzy Strzelcem Frysztak - Wisłok Wiśniowa
- Koncert zespołu BROWN
- Dyskoteka

Data dodania posta: 4 lipiec 2009

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad