"Piracka wyspa skarbów" - I dzień - Dni Ziemi Frysztackiej 2009

Dziś (3.07) zaczęły się tegoroczne Dni Ziemi Frysztackiej. Zgodnie z planem pierwsza atrakcja obchodów był festyn
zorganizowany dla najmłodszych mieszkańców naszej Gminy. Festyn został zorganizowany zgodnie z planem, chociaż lekka nutka niepewności była, gdyż we Frysztaku około godziny 15.00 zaczął padać deszcz, ale już po chwili zaczęło się rozpogadzać i w czasie trwania festynu świeciło pięknie słońce.

Festyn rozpoczął się od malowania flag, ubierania przepasek pirackich, robienia zdjęć. Po namalowaniu flag, zostały zorganizowane zespoły które po uzyskaniu map od Głównego kapitana całej imprezy przystąpiły do szukania skarbów.

Dzieci w trakcie trwania konkursu musiały nauczyć się tańca, opowiedzieć wierszyk o naszej gminie używając słów które przekazał im Główny kapitan, wymyślić nazwę swojego zespołu, a także okrzyk.

Po zakończeniu konkursu, na placu parkingu przy Kościele Parafialnym zaczęło się wielkie malowanie, organizatorzy rozdali kredę, a dzieci, jak to dzieci wiedziały jak ją dobrze użyć i wymalowały w piękne kolory cały parking.

Na końcu Główny Kapitan rozdał nagrody, i tak właśnie zakończył się pierwszy punkt programu Dni Ziemi Frysztackiej 2009.


Serdecznie zapraszamy na kolejne imprezy, jeszcze dziś w programie: Otwarcie wystawy rzeźb pana Józefa Mendrali "Czarodziejski Ogród", a później "Noc poetycka"

Data dodania posta: 3 lipca 2009
Dodaj do Google Plus

0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz